Trwa ładowanie...

Nielegalne wyścigi na S8

Policjanci utworzyli specjalną grupę. Śledzą fora internetowe!

Nielegalne wyścigi na S8
d2rqui4
d2rqui4

Cały czas donosimy o nielegalnych wyścigach na S8. Najczęściej odbywają się nocą lub nad ranem. Mimo, iż codziennie na tym terenie jeżdżą nieoznakowane radiowozy z wideoradarami, nie zdaje się to na wiele. Motocykliści (i nie tylko) jeżdżą tą trasą nawet ponad 200 km/h. ( zobaczcie wideo )

Policjanci z wydziału ruchu drogowego stołecznej komendy policji utworzyli właśnie specjalną grupę, zajmująca się walką z uczestnikami nielegalnych wyścigów. Informację o tych "imprezach" przekazywane są głównie na forach internetowych i to tam funkcjonariusze pozyskują dane o terminach spotkań kierowców.

W 2011 roku policja wręczyła na tym terenie ponad 16 tys. mandatów. Oprócz kierowców otrzymali je również obserwatorzy nielegalnych wyścigów. Za co? Przede wszystkim za chodzenie po jezdni, co jest zabronione. Gdzie najczęściej ścigają się kierowcy? Przede wszystkim na trasie ekspresowej S8. Dochodzi do tego autostrada A2. Wymienić można jeszcze Wał Miedzeszyński oraz Cargo w pobliżu Lotniska Okęcie.

Niestety, wyścigi to przede wszystkim hałas. Najgłośniej jest na Bemowie, gdzie mieszka najwięcej ludzi. Skarżą się oni przede wszystkim na zbyt głośne odgłosy silników, uniemożliwiające spokojny sen. Zakłócenie nocnej ciszy jest też wykroczeniem, o czym warto pamiętać. Choć na pewno nie tak niebezpiecznym, jak przekroczenie prędkości.

d2rqui4

W ubiegłym roku warszawska drogówka wystawiła ponad 16 tys. mandatów za przekroczenie prędkości. Trasy S8 i A2 będą teraz pod szczególnym nadzorem.

d2rqui4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rqui4
Więcej tematów