Trwa ładowanie...

Nawet 2,5 mln złotych: tyle ma kosztować referendum ws. zmiany ustroju Warszawy

Referendum zaplanowano na 26 marca.

Nawet 2,5 mln złotych: tyle ma kosztować referendum ws. zmiany ustroju Warszawy
dzkssdj
dzkssdj

Jak dowiedziało RMF FM, marcowe referendum w sprawie powiększenia granic stolicy ma kosztować nawet 2,5 mln złotych. Według wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego jest to "wydatek niezbędny".

Pieniądze w wymienionej kwocie zostaną przeznaczone m.in. na wydrukowanie kart do głosowania, przygotowanie lokali wyborczych, a także diety dla członków komisji.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nawet-2-5-mln-zlotych-ma-kosztowac-referendum-ws-poszerzenia,nId,2348916#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Pieniądze w wymienionej kwocie pokryją koszty m.in. na wydrukowania kart do głosowania, przygotowania lokali wyborczych, a także diety dla członków komisji. Wiceprezydent Michał Olszewski w rozmowie z RMF FM powiedział, że wydanie ponad dwóch milionów złotych to „wydatek niezbędny”. Według niego, jeśli ustawa projektu Prawa i Sprawiedliwościu wejdzie w życie, to negatywne skutki z tym związane będą kosztowały zdecydowanie więcej.

-To nie jest błaha sprawa, może przesądzić o tym, jak w przyszłości będą wydawane miliardy. Traktujemy ten projekt ustawy jako coś skrajnie cynicznego, samorządy stracą swoje kompetencje, a mieszkańców traktuje się jak stado owiec - cytuje Olszewskiego RMF FM.

dzkssdj

Planowane referendum skrytykował natomiast poseł Jacek Sasin (PiS), pomysłodawca projektu poszerzenia Warszawy. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Sejmie stwierdził, że referendum to absurd. - Przegłosowany wniosek o referendum, to jest przekroczenie granic zdrowego rozsądku. Rada Warszawy chce pytać warszawiaków, czy przyłączyć gminy do Warszawy. Nawet w tej wstępnej wersji, tego pomysłu nie ma. To referendum przegłosowane przez PO jest absurdalne – mówił Sasin.

- Pytanie jest zupełnie nieprzystające do rzeczywistości, do jakichkolwiek zamiarów, które były w tej sprawie prezentowane. To jest referendum, które można porównać z referendum Bronisława Komorowskiego, który w trakcie kampanii wyborczej próbował ratować się ogłaszając referendum - dodał Sasin.

O co zapytają mieszkańców stolicy?

W poniedziałek Rada Warszawy zdecydowała o przeprowadzeniu referendum lokalnego w sprawie powiększenia granic Warszawy. Były 34 głosy za i 19 przeciw. Przeciwko inicjatywie byli m.in. radni PiS.

Urząd miasta poinformował też, jak ma brzmieć pytanie w referendum: "Czy jest Pan/Pani za zmianą granic Miasta Stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin?". Pod pytaniem umieszczone będą dwa warianty odpowiedzi: "TAK"/ "NIE".

dzkssdj

Źródło: RM FM

Oprac. Karolina Pietrzak

To nie jest błaha sprawa, może przesądzić o tym, jak w przyszłości będą wydawane miliardy. Traktujemy ten projekt ustawy jako coś skrajnie cynicznego, samorządy stracą swoje kompetencje, a mieszkańców traktuje się jak stado owiec - mówił Olszewski.

dzkssdj

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nawet-2-5-mln-zlotych-ma-kosztowac-referendum-ws-poszerzenia,nId,2348916#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=fir

dzkssdj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzkssdj
Więcej tematów