Trwa ładowanie...

Na spacer z dzieckiem i dwoma promilami

Ponad 2 promile alkoholu miała kobieta, którą strażnicy zauważyli na ul. Połczyńskiej. Ich uwagę zwróciło dziecko, które biegało na boso po chodniku

Na spacer z dzieckiem i dwoma promilami
d4cg3nr
d4cg3nr

Patrolujący ul. Połczyńską strażnicy miejscy zauważyli dziecko, które było - jak na tę porę roku - dość skąpo ubrane. Biegało boso po chodniku. Gdy funkcjonariusze podeszli do kobiety, natychmiast zauwazyli, że ma ona problemy z koordynacją ruchową. W powietrzu wyczuwalny był alkohol.

Kobieta przyznała, że zbyt lekko ubrała dziecko, ale "właśnie wraca do domu z imprezy gdzie piła alkohol". Została przewieziona na komisariat i tam przebadana na obecność alkoholu. Wynik: 2,1 promila. Sprawą zajmie sie policja , kobieta musi jednak najpier wytrzeźwieć.

W Polsce nie ma zakazu spożywania alkoholu przez rodziców. Jednak za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności. Osoba, która opiekuje się dzieckiem i jest pod wpływem alkoholu, może usłyszeć taki zarzut. Nie ma znaczenia czy to był pierwszy raz, czy dziecko jest zadbane, czy też nie lub czy alkohol został wypity w bardzo dużych ilościach, czy niewielkich. By rodzicem zainteresowała się policja, dziecku nie musi nawet stać się krzywda. Wystarczy przechodzień, który zawiadomi policję o fakcie.

W ankiecie jaką przeprowadził serwis wiadomości WP.PL do picia alkoholu podczas sprawowania opieki nad dzieckiem przyznało się 45% z ponad dwóch tysięcy osób biorących udział w badaniu.

d4cg3nr
d4cg3nr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cg3nr
Więcej tematów