Trwa ładowanie...

Na Rynku powstaje 600 m2 lodowiska w kształcie pierścienia

Trwają przygotowania do łyżwiarskiego sezonu.

Na Rynku powstaje 600 m2 lodowiska w kształcie pierścienia
d1plh0l
d1plh0l

Trwają prace montażowe przy staromiejskiej ślizgawce. Na Rynku powstaje lodowisko w kształcie pierścienia, które otaczać będzie pomnik Warszawskiej Syrenki. Jego otwarcie zaplanowano na sobotę, 5 grudnia. Wcześniej uruchomione zostaną ślizgawki w Wawrze, Wilanowie, na Mokotowie i Woli.

Na Rynku Starego Miasta trwają prace przy montażu lodowiska. Widać już stelaż konstrukcji lodowej tafli, a w najbliższym sąsiedztwie stanęły już pierwsze pawilony, w których znajdą się m.in. wypożyczalnia łyżew, toalety i punkty gastronomiczne. Ślizgawka będzie mieć aż 600 m2 lodowej tafli. Inauguracja działania lodowiska zapowiedziana jest na sobotę, 5 grudnia.

W tej chwili amatorzy zimowego szaleństwa mogą już korzystać z zadaszonego lodowiska znajdującego się za stadionem OSiR Targówek, przy ul. Łabiszyńskiej 20. Otwarte jest w godz. 9.00 - 21.00, a obok ślizgawki działa wypożyczalnia łyżew. Dodatkową atrakcją tego lodowiska jest tafla podświetlana taśmami LED.

Za tydzień otwarte zostanie następne lodowisko. Wawerskie lodowisko zostanie uruchomione w sobotę, 28 listopada, na ternie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Poprzecznej 22.

Kolejne lodowiska rozpoczną swoją działalność 1 grudnia, będą to ślizgawki:

d1plh0l

Mokotów – Tor Łyżwiarski „Stegny” SCS Aktywna Warszawa przy ul. Inspektowej 1 – lodowisko odkryte;
Wilanów – Centrum Sportu Wilanów przy ul. Gubinowskiej 28/30 – lodowisko zadaszone;
Wola – Ośrodek „Moczydło” SCS Aktywna Warszawa, przy ul. Górczewskiej 69/73 – lodowisko zadaszone.

Na amatorów jazdy na nartach oraz snowboardzie czeka natomiast Całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice” przy ul. Drawskiej 22. Na 75-metrowym stoku, pokrytym igielitem, znajduje się 227-metrowa trasa zjazdowa. Przy zjeździe z górki można osiągnąć średnią prędkość nawet 36 km/h. Gdy temperatura spadnie poniżej zera trasa zjazdowa jest sztucznie naśnieżana. Na szczyt stoku wjeżdżają dwa wyciągi: talerzowy oraz krzesełkowy. Dodatkowo na „Szczęśliwcach” działa rekreacyjna kolejka grawitacyjna dla saneczkarzy.

d1plh0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1plh0l
Więcej tematów