Trwa ładowanie...

Na Pradze powstanie kolejne 228 mieszkań komunalnych

Dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego zbudowane zostaną cztery budynki mieszkalne przy Jagiellońskiej

Na Pradze powstanie kolejne 228 mieszkań komunalnych
d2wxq8k
d2wxq8k

Środki finansowe w wysokości 17,9 miliona złotych przekazane przez BGK w ramach Funduszu Dopłat, pokryją znaczną cześć kosztów budowy czterech budynków mieszkalnych w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej - czytamy na portalu www.twoja-praga.pl.

W wyniku projektu powstanie 228 mieszkań komunalnych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 11 tysięcy m2. Wartość inwestycji wynosi 59,7 miliona złotych, z czego wsparcie z Funduszu Dopłat, które wypłaci BGK, opiewa na 17,9 miliona złotych. Budynki mieszkalne zostaną wybudowane w Warszawie, przy ul. Jagiellońskiej 47 B, C, D i E.**

Nowa inwestycja składająca się z czterech budynków: BASTION, REDAN, BARKAN i LUNETA zostanie zbudowana jako II etap inwestycji (I etap składający się z 5 budynków z 75 lokalami został niedawno oddany do użytkowania i obecnie trwa jego zasiedlanie) przy* Jagiellońskiej 47 na terenie przyległym do zabytkowego fortu Śliwickiego na Golędzinowie.*

Wszystkie cztery budynki będą 7-mio kondygnacyjne, dwuklatkowe. Każda klatka schodowa zostanie wyposażona w windę. W przyziemiu od strony drogi dojazdowej osiedla zaprojektowano powierzchnię usługową.

d2wxq8k

Między blokami mają powstać dwa place zabaw dla dzieci oraz park rowerowy. Na terenie osiedla będzie też zieleń, ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Wszystkie bloki, jak i cały teren nowej inwestycji będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Termin zakończania plac jest planowany w 2014 roku.

d2wxq8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wxq8k
Więcej tematów