Trwa ładowanie...

Multimedialne widowisko w Wilanowie

"Don Giovanni" na podstawie opery Mozarta będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie

Multimedialne widowisko w Wilanowie
d1lhhau
d1lhhau

Na specjalnie przygotowanej scenie na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie wystąpią mimowie, soliści oraz chór Warszawskiej Opery Kameralnej . Po obu stronach sceny ustawione zostaną dwie ściany diodowe, a fasada pałacu posłuży jako ekran, na którym pojawią się specjalne efekty świetlne, projekcje wideo i wizualizacje. Całość będzie rejestrować sześć kamer.

Widowisko zostało przygotowane na podstawie opery Mozarta "Don Giovanni". Jego reżyserem jest Jerzy Lach, a kierownikiem muzycznym Zbigniew Graca.

"Don Giovanni"* jest uznawany za jedną z najdoskonalszych i najsławniejszych oper w całej historii muzyki.* Opowiada o podbojach miłosnych tytułowego bohatera i karze, jaka spotkała rozpustnego uwodziciela. Muzyczny spektakl prezentuje całą gamę stanów ducha - miłość, zdradę, niewinność, bunt, a także umiłowanie życia. Mozart wspaniale charakteryzuje poszczególne postaci, akcja sceniczna trzyma słuchaczy w napięciu aż do dramatycznego finału, niosącego moralizatorską przestrogę.

"Don Giovanni" zostanie pokazany w WIlanowie dwa razy: w sobotę oraz w niedzielę - na zakończenie festiwalu mozartowskiego.

Festiwal Mozartowski jest przedsięwzięciem Warszawskiej opery Kameralnej . Po raz pierwszy został zorganizowany w 1991 r. z okazji 200. rocznicy śmierci kompozytora. Pomysłodawcami wydarzenia byli założyciel i wieloletni dyrektor WOK Stefan Sutkowski oraz reżyser Ryszard Peryt.

d1lhhau
d1lhhau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lhhau
Więcej tematów