Trwa ładowanie...

Most Grota i Trasa AK otwarte miesiąc przed terminem? "Skończyliśmy roboty budowlane"

Wykonawca tej inwestycji może pochwalić się imponującym tempem prac.

Most Grota i Trasa AK otwarte miesiąc przed terminem? "Skończyliśmy roboty budowlane"
d108eqv
d108eqv

Firma Metrostav poinformowała, że wszystkie większe roboty na Trasie AK oraz moście Grota-Roweckiego zostały już zakończone. Wykonana będzie jedynie kosmetyka polegająca m.in. na uprzątnięciu jezdni. Jednocześnie do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego wpłynął już wniosek o pozwolenie na użytkowanie.

Tym samym, w optymistycznym wariancie nowy odcinek trasy S8 mógłby być udostępniony kierowcom na długo przed planowanym terminem. Przypomnijmy bowiem, że przebudowa Trasy AK i mostu Grota rozpoczęła się dokładnie 19 października 2013 roku a wykonawca, czeska firma Metrostav zobowiązała się do jej ukończenia w dniu 18 października br.

Okazało się, że roboty idą na tyle sprawnie, iż właśnie dziś zakończono wszystkie prace budowlane. Co więcej, na drobną korektę czeka tylko wniosek o pozwolenie na użytkowanie mostu Grota. Pozwolenia na pozostałe odcinki Trasy zostały już bowiem wydane. Kiedy więc można się spodziewać otwarcia przebudowanej Trasy AK? Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie chce podawać konkretnych terminów i zapowiada, że możliwe są różne warianty. Więcej szczegółów na ten temat powinniśmy poznać, podczas zaplanowanej na piątek konferencji prasowej.

d108eqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d108eqv
Więcej tematów