Trwa ładowanie...

Moda służewiecka (dużo zdjęć)

Zobaczcie, jak Warszawa ubiera się na wyścigi konne

Moda służewiecka (dużo zdjęć)
d1b8uqg
d1b8uqg

Na wyścigach konnych możemy obserwować specyficzny służewiecki styl - sposób ubierania typowy tylko dla tego miejsca. Jako że wyścigi to dla większości warszawiaków synonim przedwojennej Warszawy, tak więc królują tu przede wszystkim stylizacje retro. Najbardziej charakterystycznym elementem stylizacji są tu kapelusze i kaszkiety, które zdobią głowy zarówno panów, jak i pań. Na miejscu jest także stoisko, gdzie można kupić nakrycia głowy. Co więcej, do loży nie można wejść też na przykład w stroju casualowym, wymaga się tam elegancji.

Panowie bardzo często wybierają styl heritage, czyli staroświecki szyk. Jasne marynarki z łatami na łokciach, apaszki oraz wysokie obuwie nałożone na spodnie to hit tego sezonu. Królują tu niepodzielnie motywy w kratę oraz w romby oraz kolory: brązowy, niebieski, biały. Ciekawym dodatkiem często są przykuwające uwagę kolorowe skarpetki.

U pań możemy zaobserowować dwa rodzaje stylizacji: kobiece sukienki koktajlowe oraz styl** "na dżokeja". Pierwsza stylizacja to przede wszystkim subtelność i delikatność, zwiewne sukienki oraz kapelusze, wszystko oczywiście w **stylu vintage. Druga to stylizacja trochę "na chłopczycę". Tu królują obcisłe spodnie, wysokie botki, kaszkiety, koszule i kamizelki. Niektóre panie uzupełniają całość dodatkami futrzanymi.

d1b8uqg

Wczoraj na Wielkiej Warszawskiej ogłoszony był konkurs na najlepsze przebranie w stylu przedwojennej Warszawy. Do coniedzielnych interesujących stylizacji doszły więc wykwintne stroje z epoki. Wybierano zazwyczaj kostiumy warszawskiej arystokracji, chociaż można było tez zaobserwować stroje dawnej stołecznej ulicy. Tu ze swoimi stylizacjami prym wiodła Grupa Teatralna Warszawiaki, która zaprosiła gości do gry w trzy kubki, wspólnego śpiewania warszawskich szlagierów oraz starała się pokazać klimat przedwojennych wyścigów zagadując do ludzi starowarszawską gwarą.

Obejrzyjcie najciekawsze stylizacje w galerii poniżej.

d1b8uqg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b8uqg
Więcej tematów