Trwa ładowanie...

Mniej przestępstw w Warszawie!

Mniej kradzieży, rozbojów, bójek i nieszczenia mienia

Mniej przestępstw w Warszawie!
d4hwfyl
d4hwfyl

W tym roku, w okresie od stycznia do lipca stołeczna policja odnotowała znaczny spadek przestępstw - aż o 3 tysiące - w sotsunku do analogicznego okresu w 2013 r. Miało miejsce mniej kradzieży, kradzieży z włamaniem, bójek, rozbojów i przypadków niszczenia mienia,

Najbardziej udało się ograniczyć kradzieże. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, ich liczba spadła o 1665. Liczba zdarzeń związanych z uszkodzeniem mienia spadła o ponad 400. Bójek i pobić było mniej o 123, a rozbojów - o 108.

d4hwfyl

Jak wynika z badań opinii publicznej prowadzonych przez Urząd m. st. Warszawy, aż 76% ankietowanych osób ocenia miejsce swojego zamieszkania jako bezpieczne. 57% uważa, że bezpieczeństwo w Warszawie utrzymuje się na stałym poziomie, a kolejne 37% mieszkańców deklaruje, że w ich ocenie w ciągu ostatniego roku Warszawa stała się miastem bardziej bezpiecznym. W przeprowadzonych badaniach mieszkańcy stolicy wskazywali, że zagrożeniami jakich głównie się obawiają są rozboje, bójki, kradzieże i niszczenie mienia.

Mieszkańcy Warszawy wskazywali również na niebezpieczeństwo stwarzane przez agresywnie jeżdżących kierowców. Od 11 lipca br. działa specjalny adres poczty elektronicznej stopagresjidrogowej@ksp.policja.gov.pl pod, który można przesyłać materiały filmowe o ujawnionych naruszeniach przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami.

d4hwfyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hwfyl
Więcej tematów