Trwa ładowanie...

Między Domkami - Osiedle Jazdów oczami mieszkańców [WYSTAWA]

Wystawa zdjęć, filmów i wspomnień na osiedlu domków fińskich

Między Domkami - Osiedle Jazdów oczami mieszkańców [WYSTAWA]
d2p7mwn
d2p7mwn

Osiedle domków fińskich na Jazdowie w Śródmieściu, powstało kilka lat po wojnie i służyło za część mieszkalną dla pracowników Biura Odbudowy Stolicy. Tu mieszkały osoby pracujące przy budowie Pałacu Kultury i Nauki. Domki ufundowała Finlandia, a osiedle miało być tymczasowym rozwiązaniem dla zrujnowanej Warszawy. Choć miejsce miało być likwidowane wielokrotnie, stoi do dziś, a warszawiacy je kochają.

Dla wielu warszawiaków jest to miejsce urocze i niezwykłe, wyrwane z śródmiejskiego kontekstu. Wystawa - która startuje już dziś, 19 grudnia br. - pokaże to, czego zazwyczaj nie widzą spacerowicze odwiedzający Jazdów - czyli codzienne życie mieszkańców osiedla. To właśnie oni, pomimo permanentnej tymczasowości, utrzymują osiedle przy życiu.

Co zobaczymy?

- Na wystawę składają się fotografie, archiwalne teksty i filmy, dokumentujące codzienne życie mieszkańców tego niezwykłego miejsca, od lat czterdziestych do dzisiaj - informują Wawalove.pl organizatorzy.

d2p7mwn

Większość materiałów pochodzi z archiwów rodzinnych mieszkańców Osiedla. Wystawa ma swoją kontynuację w plenerze - na fasadach domków umieszczono zapisy rozmów z ich byłymi gospodarzami, które zostały zebrane i spisane w 2013 roku przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. prof. Witolda Dynowskiego w ramach projektu “Domki fińskie - pamięć osobista, historia, współczesność”.

Wystawa startuje w piątek 19 grudnia 2014 r. o godzinie 18:00.

Terminy i godziny otwarcia wystawy podawane będą na bieżąco w wydarzeniu . W celu umówienia wycieczki po Jazdowie i oglądania wystawy, można odezwać się do organizatorów - email: otwarty@jazdow.pl / tel.: 888 068 086 / http://fb.com/jazdow

d2p7mwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p7mwn
Więcej tematów