Trwa ładowanie...

Metro ma siedem miesięcy opóźnienia!

Centralny odcinek gotowy dopiero w maju 2014 roku!

Metro ma siedem miesięcy opóźnienia!
d50qrx4
d50qrx4

Metro Warszawskie ma ok. 200 dni, czyli blisko siedem miesięcy opóźnienia - podała dziś Polska Agencja Prasowa. Planowo budowa centralnego odcinka II linii metra powinna zakończyć się w październiku 2013 r. W przypadku przesunięcia terminu o siedem miesięcy byłby to maj 2014 r. Przesunięcie zakończenia inwestycji jest uzgadniane w wykonawcą. Pasażerowie mają pojechać II linią w 2014 r.

Jak informuje Metro Warszawskie powodem opóźnienia były m.in. znajdowane niewybuchy, niezaznaczone na planach instalacje, znaleziska archeologiczne. Owe przyczyny uniemożliwiały prowadzenie robót na budowie II linii metra przez ok. 200 dni. Obecnie trwają rozmowy z generalnym wykonawcą inwestycji - konsorcjum AGP Metro Polska - o przesunięciu zakończenia inwestycji.

d50qrx4

Centralny odcinek II linii metra zostanie uruchomiony najprawdopodobniej w maju 2014 r. Podczas budowy centralnego odcinka II linii metra do awarii doszło m.in. na budowanej stacji Powiśle. W połowie sierpnia ub. r. stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady; tunel zamknięto i nie wiadomo do dziś kiedy zostanie otwarty.

Warszawskie metro drążą cztery tarcze TBM. Dwie z nich przekopały już tunele o długości: 1,6 km i 1,5 km od strony Ronda Daszyńskiego. Natomiast po stronie praskiej, tarcza Wisła I jest w fazie rozruchu.* Centralny odcinek drugiej linii metra będzie miał siedem stacji:* rondo Daszyńskiego, rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion, Dworzec Wileński. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł.

d50qrx4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d50qrx4
Więcej tematów