Trwa ładowanie...

Warszawa: będzie projekt dwóch nowych stacji metra. Rafał Trzaskowski podpisał umowę

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że miasto podpisało umowę na przygotowanie projektu dwóch nowych stacji metra. Obiecane stacje mają powstać na pierwszej linii warszawskiego metra.

Warszawa: będzie projekt dwóch nowych stacji metra. Rafał Trzaskowski podpisał umowęŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d48w5xp
d48w5xp

Warszawa: będzie projekt dwóch nowych stacji metra. Rafał Trzaskowski podpisał umowę

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił na Twitterze, że miasto podpisało umowę z firmą Metroprojekt na przygotowanie projektu budowlanego dwóch stacji – Plac Konstytucji i Muranów. Pierwsza z nowych stacji ma powstać między Politechniką a Centrum, druga między Ratuszem Arsenał a Dworcem Gdańskim. Rafał Trzaskowski post oznaczył hashtagiem #SpełniamyObietnice.

Metro w Warszawie. Gdzie będą nowe stacje?

Nowa stacja metra Plac Konstytucji, według opublikowanych w maju wstępnych założeń projektowych, powstanie w południowym Śródmieściu Warszawy, pod ulicą Marszałkowską, między stacjami Politechnika i Centrum. Wejścia południowe znajdą się na Placu Konstytucji, północne – przy ulicy Wilczej. Nowa stacja, w przypadku zachowania dawnych założeń projektowych, powstanie 592 metry od Politechniki i 858 metry od Centrum.

Stacja metra Muranów ma zostać zbudowana pomiędzy stacjami Ratusz Arsenał i Dworzec Gdański, pod ulicą Andersa, nieco na północ od ulicy Anielewicza. Od Ratusza Arsenał będzie ją dzielić 635 metrów, od Dworca Gdańskiego 899 metrów.

Obie nowe stacje metra w Warszawie były planowane w 1983 roku, przed budową I linii metra, jednak z powodu ograniczeń finansowych nie zostały zbudowane. Władze Warszawy już w 2006 roku podjęły decyzję o budowie stacji Plac Konstytucji i Muranów. Zbudowanie nowych stacji I linii metra ma usprawnić komunikację w centralnych dzielnicach Warszawy.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Andrzej Duda o wyroku TSUE ws. Sądu Najwyższego i KRS: jest znamienne

d48w5xp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48w5xp
Więcej tematów