Trwa ładowanie...
d12so2l

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski podjął decyzję

Rafał Trzaskowski podjął decyzję ws. wyborów prezydenckich 2020. Szef warszawskiego ratusza wykluczył, by miał rzucić rękawicę Andrzejowi Dudzie. Trzaskowski stwierdził, że największe szanse w pojedynku z obecnym prezydentem ma Małgorzata Kidawa-Błońska.
Share
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski podjął decyzję
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski podjął decyzjęŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER
d12so2l

Rafał Trzaskowski nie będzie kandydatem KO na wybory prezydenckie 2020. Szef warszawskiego ratusza wykluczył ubieganie się o partyjną nominację na antenie TVN24. Jak tłumaczył, staranie się o prezydenturę byłoby z jego strony nieodpowiedzialne wobec wyborców, którzy powierzyli mu rządzenie Warszawą.

- Przy moim starcie w wyborach pojawia się groźba ustanowienia przez PiS komisarza w Warszawie. Nie mógłbym tego zrobić mojemu ukochanemu miastu - powiedział Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski podjął decyzję

Prezydent Warszawy skomentował inne nazwiska, które pojawiały się na giełdzie kandydatów do stawienia czoła Andrzejowi Dudzie. Trzaskowski stwierdził, że nie zaskoczyła go decyzja Donalda Tuska o rezygnacji z udziału w wyborach prezydenckich 2020. Zdaniem szefa warszawskiego ratusza największe szanse w pojedynku z obecnym prezydentem ma Małgorzata Kidawa-Błońska.

d12so2l

Zobacz też: "Kawa nie wyklucza herbaty". Tajemniczy komentarza Michała Szczerby o Donaldzie Tusku

- Ma ogromne doświadczenie, ale i klasę. Przede wszystkim jest osobą koncyliacyjną Takich potrzebują teraz Polacy - powiedział Trzaskowski o partyjnej koleżance. Sporo ciepłych słów poświęcił też senatorowi Tomaszowi Grodzkiemu, który w czwartek wygłosił orędzie do Polaków.

Trzaskowski skrytykował TVP, która tuż przed wystąpieniem Grodzkiego wyemitowała pomawiający go materiał. - Też jestem tam przedstawiany jako szwarccharakter, ale jakoś sobie z tym radzę - powiedział prezydent Warszawy. Trzaskowski zaapelował do prezydenta i premiera, by "wybili się klasą ponad propagandę TVP" i z nim rozmawiali.

Czytaj też: Podwyżki cen za wywóz śmieci w Warszawie. Rafał Trzaskowski: nie wykluczamy kilkuset procent

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12so2l

Podziel się opinią

Share
d12so2l
d12so2l
Więcej tematów