Trwa ładowanie...
d47tmno

Tomasz Grodzki na antenie. Orędzie marszałka Senatu

Tomasz Grodzki skorzystał z przepisów dających marszałkowi Senatu prawo do wygłoszenia orędzia na antenie ogólnopolskich telewizji. Senator PO poinformował widzów o wyniku głosowania, zwracając uwagę na różnorodność wyborców i równowagę w parlamencie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orędzie marszałka Senatu. Tomasz Grodzki na antenie TVP
Orędzie marszałka Senatu. Tomasz Grodzki na antenie TVP (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d47tmno

Tomasz Grodzki stwierdził, że stojąc wyborcy powinni mieć pełne prawo do wiedzy na temat pracy najważniejszych instytucji naszego kraju. Na początku orędzia poinformował widzów o tym, że został wybrany marszałkiem Senatu.

- W tej kadencji naród w swej zbiorowej mądrości zdecydował, że w Sejmie przewagę będzie miał obóz rządzący, a w Senacie opozycja - stwierdził Grodzki. Jego zdaniem przywraca to w pewnym równowagę, ale i nakłada "ogromną odpowiedzialność za słowa, czyny i decyzje na obie strony". - Nie wolno nam zmarnować tego mandatu otrzymanego od milionów wyborców - podkreślił Grodzki.

Tomasz Grodzki na antenie. Orędzie marszałka Senatu

- Widać, że siłą naszego społeczeństwa jest różnorodność, za którą idzie kreatywność i energia Polek i Polaków, których nigdy nie da się stłumić próbami wtłoczenia nas wszystkich w ramy jednej, sztywnej, czasem dziwacznej ideologii - powiedział Grodzki. Jak podkreślił, przekonali się o tym komuniści i przekonają wszyscy, którzy "podejmują takie próby".

d47tmno

Zobacz orędzie Tomasza Grodzkiego. Marszałek Senatu z przesłaniem do Polaków

Tomasz Grodzki zapewnił, że uczyni wszystko, by uczynić z Senatu miejsce, w którym będą królowały szacunek, przyzwoitość, praworządność, honor, prawda i normalna praca merytoryczna. Zapowiadał, że nie będzie tam miejsca dla obłudy, cynizmu, oszustwa, kłamstwa, naginania Konstytucji czy regulaminu Senatu.

Czytaj też: Tomasz Grodzki o aborcji, marihuanie i związkach partnerskich
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki dziś wygłosi orędzie do Polaków. TVP ustaliła godzinę emisji

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47tmno

Podziel się opinią

Share
d47tmno
d47tmno
Więcej tematów