Trwa ładowanie...
ycipk-1c1rnc

Tomasz Grodzki na antenie. Orędzie marszałka Senatu

Tomasz Grodzki skorzystał z przepisów dających marszałkowi Senatu prawo do wygłoszenia orędzia na antenie ogólnopolskich telewizji. Senator PO poinformował widzów o wyniku głosowania, zwracając uwagę na różnorodność wyborców i równowagę w parlamencie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orędzie marszałka Senatu. Tomasz Grodzki na antenie TVP
Orędzie marszałka Senatu. Tomasz Grodzki na antenie TVP (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
ycipk-1c1rnc

Tomasz Grodzki stwierdził, że stojąc wyborcy powinni mieć pełne prawo do wiedzy na temat pracy najważniejszych instytucji naszego kraju. Na początku orędzia poinformował widzów o tym, że został wybrany marszałkiem Senatu.

- W tej kadencji naród w swej zbiorowej mądrości zdecydował, że w Sejmie przewagę będzie miał obóz rządzący, a w Senacie opozycja - stwierdził Grodzki. Jego zdaniem przywraca to w pewnym równowagę, ale i nakłada "ogromną odpowiedzialność za słowa, czyny i decyzje na obie strony". - Nie wolno nam zmarnować tego mandatu otrzymanego od milionów wyborców - podkreślił Grodzki.

Tomasz Grodzki na antenie. Orędzie marszałka Senatu

ycipk-1c1rnc

- Widać, że siłą naszego społeczeństwa jest różnorodność, za którą idzie kreatywność i energia Polek i Polaków, których nigdy nie da się stłumić próbami wtłoczenia nas wszystkich w ramy jednej, sztywnej, czasem dziwacznej ideologii - powiedział Grodzki. Jak podkreślił, przekonali się o tym komuniści i przekonają wszyscy, którzy "podejmują takie próby".

Zobacz orędzie Tomasza Grodzkiego. Marszałek Senatu z przesłaniem do Polaków

Tomasz Grodzki zapewnił, że uczyni wszystko, by uczynić z Senatu miejsce, w którym będą królowały szacunek, przyzwoitość, praworządność, honor, prawda i normalna praca merytoryczna. Zapowiadał, że nie będzie tam miejsca dla obłudy, cynizmu, oszustwa, kłamstwa, naginania Konstytucji czy regulaminu Senatu.

ycipk-1c1rnc

Czytaj też: Tomasz Grodzki o aborcji, marihuanie i związkach partnerskich
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki dziś wygłosi orędzie do Polaków. TVP ustaliła godzinę emisji

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1c1rnc

ycipk-1c1rnc
ycipk-1c1rnc