Trwa ładowanie...
d3x6ruz

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki dziś wygłosi orędzie do Polaków. TVP ustaliła godzinę emisji

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki uzgodnił z TVP datę i porę emisji orędzia, jakie dziś wygłosi do Polaków. Polityk Platformy Obywatelskiej skorzystał z przepisów gwarantujących organom państwa, w tym właśnie marszałkowi Senatu, prawo do przedstawienia swojego stanowiska na antenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziś wieczorem marszałek Senatu wygłosi w TVP orędzie do Polaków.
Dziś wieczorem marszałek Senatu wygłosi w TVP orędzie do Polaków. (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d3x6ruz

Sprawa już jest komentowana jako przełom w obecności polityków opozycji w TVP. Telewizja została zobowiązana do zaoferowania czasu w porze wysokiej oglądalności. Od kilku lat orędzia i wystąpienia w telewizji wygłaszali tylko politycy reprezentujący PiS: prezydent, premier i marszałek Senatu. W 2018 roku skorzystali z tej formy wypowiedzi pięć razy.

TVP nie podaje się jeszcze informacji o orędziu w publikowanym na swoich stronach programie telewizyjnym. Jest już jednak pewne, że marszałek Grodzki znajdzie się na antenie TVP 1 w porze najwyższej oglądalności, czyli o godzinie 20, tuż po programie informacyjnym "Wiadomości". Taką informację przekazało WP biuro prasowe Senatu.

Wystąpienie ma dotyczyć roli Senatu i planu pracy izby w najbliższych miesiącach. Komentatorzy spodziewają się, że opozycyjny polityk wykorzysta przyznany czas antenowy, aby odnieść się do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. - Chcę uspokoić Polaków i wytłumaczyć co oznacza, że Sejm jest w rękach rządu, a Senat opozycji - zapowiadał swoje orędzie Tomasz Grodzki.

d3x6ruz

Orędzie marszałka Senatu. Będzie kontra w TVP?

Orędzie opozycyjnego marszałka może spotkać się z kontrą w publicznych mediach. Dziennikarze TVP poświęcili Grodzkiemu materiał pt. "Demokracja na wagę stołka". Autorzy podkreślają w nim, że jeszcze niedawno politycy PO skarżyli się brak demokracji.

"Okazało się, że dyktaturę od demokracji dzieli bardzo niewiele. Dokładnie jedno eksponowane stanowisko dla polityka Platformy Obywatelskiej" - komentowali dziennikarze TVP. W uszczypliwy sposób nawiązali do słów Tomasza Grodzkiego tuż po wyborze na marszałka. Powiedział on wówczas, "To jest zwycięstwo demokracji".

TVP zaczęła już prześwietlać majątek marszałka Tomasza Grodzkiego.

Orędzie marszałka Senatu. Jaka będzie oglądalność?

- Zainteresowanie wystąpieniem marszałka Grodzkiego może być bardzo duże. Część widzów będzie oczekiwać mocnego przekazu. Liczę, że padną słowa wypowiedziane ludzkim językiem, a nie jak dotąd nowomową. W przypadku rządzących polityków treść ich orędzi jest bardzo przewidywalna - komentował w rozmowie z WP Krzysztof Luft, były dziennikarz TVP, a także członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

d3x6ruz

Na razie Tomasz Grodzki, będący z zawodu chirurgiem transplantologiem, pozostaje politykiem mało znanym dla przeciętnego Kowalskiego. Przypomnijmy, że ubiegłoroczne wystąpienie Mateusza Morawieckiego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na antenie TVP1 i TVP Info obejrzało średnio ponad 3,2 mln widzów. Z kolei wyemitowane dzień później orędzie Pary Prezydenckiej obejrzało prawie 2,7 mln widzów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x6ruz

Podziel się opinią

Share
d3x6ruz
d3x6ruz
Więcej tematów