Trwa ładowanie...

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosi orędzie w TVP. Wyznał, o czym będzie mówić

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki wygłosi w czwartek orędzie w TVP. O czym będzie mówił? - O ludzkim szczęściu i poszukiwaniu miłości - odparł początkowo. Później jednak udzielił bardziej szczegółowej informacji na ten temat.

Share
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosi orędzie w TVP.  Wyznał, o czym będzie mówićŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1pb8bk

Prof. Tomasz Grodzki jeszcze przed wyborem na marszałka zapowiedział, że zamierza skorzystać z prawa do wygłoszenia orędzia w TVP. Od kilku lat orędzia i wystąpienia w telewizji wygłaszali tylko politycy reprezentujący PiS: prezydent, premier i marszałek Senatu.

Początkowo prof. Grodzki nie chciał powiedzieć, o czym zamierza mówić w orędziu. W rozmowie z dziennikarzem Radia ZET Michałem Dzienyńskim nowo wybrany marszałek Senatu wyznał jednak, o czym zamierza mówić. - Chcę uspokoić Polaków i wytłumaczyć co oznacza, że Sejm jest w rękach rządu, a Senat opozycji - stwierdził.

Przecieki ws. expose Morawieckiego. Rzecznik rządu potwierdza

- Wiara w Senat jest uzasadniona. Wiara, że jest to - używając analogii z ''Gwiezdnych Wojen'', nowa nadzieja na przywrócenie normalnego życia politycznego w Polsce - dodał marszałek Senatu.

Tomasz Grodzki został wybrany na marszałka Senatu we wtorek. Za jego kandydaturą głosowało 43 senatorów PO, 3 senatorów PSL, 2 senatorów Lewicy oraz 3 senatorów niezależnych. Na Karczewskiego zagłosowało 48 senatorów PiS. Senator niezależna Lidia Staroń wstrzymała się od głosu.

Źródło: radiozet.pl

d1pb8bk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pb8bk
d1pb8bk
Więcej tematów