Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Zawyją syreny alarmowe. To tylko próba

Na Mazowszu w dniach 17-21 maja uruchomione zostaną syreny alarmowe, wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. - Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu Renegade–Sarex-21 - wyjaśnił Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Warszawa. O uruchomieniu syren poinformował Mazowiecki Urząd WojewódzkiWarszawa. O uruchomieniu syren poinformował Mazowiecki Urząd WojewódzkiŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d25282o
d25282o

Urząd wyjaśnił, że włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza. - W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności - podkreślono.

Jak zaznaczono, podczas ćwiczenia uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren, sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Natomiast odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren.

- Ponadto emitowane będą komunikaty głosowe, wynikające z przebiegu ćwiczenia, informujące o rozpoczęciu treningu oraz próbie systemu ostrzegania i alarmowania - dodano w komunikacie.

d25282o

Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie - starosta, w mieście - prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie - wójt.

Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego.

PiS poprze Lidię Staroń na RPO? Radosław Fogiel odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25282o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25282o
Więcej tematów