Trwa ładowanie...

Mapa Dumy i Wstydu [Pierwsze podsumowanie]

Ponad 300 powodów do wstydu i ponad 100 do dumy [POSŁUCHAJ]

Mapa Dumy i Wstydu [Pierwsze podsumowanie]
d47k9kg
d47k9kg

Słuchacze Polskiego Radia RDC oraz czytelnicy WawLove.pl przez 1,5 miesiąca wspólnie tworzyli „Mapę Dumy i Wstydu Warszawy”. Powstała w ten sposób lista obiektów i zjawisk, które podziwiają i polecają warszawiacy oraz tych, które ich szczególnie irytują. Propozycje można było zgłaszać za pomocą naszej strony lub fanpejdża.

Czas na pierwsze podsumowanie. Czytelnicy i słuchacze zgłosili do tej pory ponad 300 powodów do wstydu i ponad 100 do dumy. Największy wstyd - zdaniem mieszkańców stolicy - przynosi stan dróg, zastawione przez zawalone prywatnymi samochodami Centrum miasta, brak ścieżek rowerowych (choć tu są i powody do dumy), ceny biletów w komunikacji miejskiej, reklamy wielkoformatowe i miejsca, które od lat straszą swoim wyglądem i zapachem. Chodzi m.in. o stan dworców autobusowych i kolejowych czy przejścia podziemne w ścisłym centrum.

Z czego warszawiacy są dumni? Przede wszystkim z miejsc rekreacji w swoich dzielnicach - parków i plaż. Są też dumni z niektórych nowych inwestycji, jakie w ostatnich latach pojawiły się w stolicy (np. Muzeum Powstania Warszawskiego ).

Nie zabrakło też miejsc czy obiektów, które dla jednych są powodem do dumy, dla innych - wstydu. Tak było m.in. z Tęczą na pl. Zbawiciela lub daszkami nad wejściami do II linii metra . Jednym sie podobają. Innym - wprost przeciwnie.

d47k9kg

Wszystkie zgłoszenia zostaną teraz przez nas przeanalizowane. Wybierzemy te, na które Ratusz lub władze poszczególnych dzielnic mogą mieć bezpośredni wpyw. Podczas ostetniej wizyty w RDC, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że dokładnie przyjrzy się warszawskim "wstydom". Pochwaliła też naszą inicjatywę i aktywność czytelników oraz słuchaczy. Agnieszka Kłąb, rzeczniczka Ratusza powiedziała, że miasto zajmie się tymi sprawami.

Zgłoszenia zostaną przesłane do Ratusza. Po miesiącu sprawdzimy ile z tych spraw zostało załatwionych.

Chcielibyśmy też podziękować Wam za wielką aktywność przy współtworzeniu mapy . To nie jest koniec akcji, ale pierwsze podsumowanie. Wciąż możecie zgłaszać swoje "Dumy" i "Wstydy".

d47k9kg

Posłuchajcie podsumowania na antenie Polskiego Radia RDC

d47k9kg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47k9kg
Więcej tematów