Trwa ładowanie...
koty rasowe
31-08-2017 13:17

Makabryczne znalezisko pod Warszawą. 67 martwych kotów w zamrażarce

Makabryczne znalezisko pod Warszawą. 67 martwych kotów w zamrażarce
d1asvys
d1asvys

Ta historia miała swoje początki w maju 2013 roku, kiedy to Straż dla Zwierząt z nakazu prokuratorskiego przy udziale Policji odebrała koty od osoby, która bez minimum kontroli sanitarnej i lekarza weterynarii zajmowała się ich rozmnażaniem. Koty były chore, zarobaczone, odwodnione, wyczerpane fizycznie i psychicznie, do dziś wymagają leczenia.

Właścicielka, mimo sądowego zakazu przetrzymywania w budynku kotów , nie zastosowała się do wyroku. W 100-metrowym mieszkaniu na nowo wybudowanym osiedlu na Wilanowie (przy ul. Sarmackiej), w sąsiedztwie innych lokali, nie zwracając uwagi na skargiinnych lokatorów budynku, trzymała 26 kotów.

Kobieta prowadząca hodowlę usłyszała w sądzie zarzut znęcania się nad zwierzętami. Ponieważ jednak odpowiadała z wolnej stopy, postanowiła założyć kolejną hodowlę, w innym miejscu. Stworzyła ją w starym domu w Jadwisinie pod Warszawą.

d1asvys

"Jakie było nasze zdziwienie, gdy została zgłoszona pseudo hodowla u tej samej osoby, lecz zupełnie w innym miejscu, wynajęty dom doprowadzony do ruiny a w nim 72 chore koty i 67 zwłok w zamrażarce to, co zastaliśmy zostawiamy wam do oceny" - czytamy na stronie Straży Dla Zwierząt.

Koty zostały wstępnie przebadane, wiadomo już, że większość z nich wymaga leczenia. Martwe koty zostały skierowane na przeprowadzenie sekcji zwłok. Nie wiadomo, dlaczego kobieta trzymała zwłoki zmarłych zwierząt w zamrażarce.

Straż Dla Zwierząt wszystkie 72 żywe koty zabrała do swojej siedziby przy ul. Wolskiej i teraz potrzebuje pomocy w opiece nad nimi. Strażnicy proszą o pomoc pieniężną, ale też żwirek i karmę. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

d1asvys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1asvys
Więcej tematów