Lekarza rodzinnego wyślij na bezpłatne szkolenie
Te zajęcia dla lekarzy i pielęgniarek POZ mogą uratować życie dzieci. Pierwsze szkolenie już w sobotę!
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zwiększenia swojej wiedzy z zakresu epidemiologii i etiologii nowotworów wieku dziecięcego, zapoznania się z nietypowymi i alarmującymi objawami tych chorób oraz omówienia przyczyn i konsekwencji późnej diagnozy na konkretnych przypadkach klinicznych. W czasie szkolenia eksperci przedstawią także zasady prawidłowej komunikacji z pacjentem oraz metody rozpoznania środowiska z uwzględnieniem genogramu rodziny. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, a lekarze i pielęgniarki biorące w nich udział otrzymują punkty edukacyjne.Szkolenie przeznaczone jest także dla pielęgniarek i położnych rodzinnych, które odgrywają kluczową rolę w promowaniu edukacji zdrowotnej w środowisku, w którym pracują.
Wczesne zdiagnozowanie zmian nowotworowych może uratować życie dziecka. Niestety wciąż wiele dzieci zbyt późno rozpoczyna leczenie. W Polsce zaledwie mniej niż 10% dzieci ma rozpoznany nowotwór w I lub II stopniu zaawansowania, podczas gdy w Europie Zachodniej ponad 25% guzów rozpoznaje się w niezaawansowanej postaci. Eksperci są zgodni – koniecznie trzeba usprawnić system wczesnego wykrywania chorób nowotworowych.
Aby tego dokonać niezbędne jest zwiększenie zaangażowania lekarzy i pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej. W tym celu Fundacja Project HOPE wraz z uznanymi ekspertami z dziedziny onkologii i hematologii dziecięcej opracowała merytoryczną treść bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i pielęgniarek POZ w ramach „Programu poprawy wczesnego wykrywania*i diagnozowania nowotworów u dzieci w pięciu województwach Polski”.*
W województwie mazowieckim zaplanowano sześć warsztatów, które odbędą się w Klinice Onkologii, Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, w następujących terminach: 27.10.2012 r., 10.11.2012 r., 16.02.2013 r., 06.04.2013 r., 25.05.2013 r. oraz 08.06.2013 r. Szczegółowy program szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej szybka-diagnoza.org.
Organizatorami szkoleń są Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu i Warszawie. Ww. program finansowany jest z grantu*Fundacji Bristol-Myers Squibb, w ramach inicjatywy Bridging Cancer Care™.*