Koronawirus. Woj. mazowieckie dopiero na czwartym miejscu [1.06.2021]
Liczba nowych zakażeń koronawirusem w województwie mazowieckim jest prawie identyczna jak ubiegłej doby. Potwierdzono 56 przypadków, co daje Mazowszu czwarte miejsce w Polsce.
We wtorek 1 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 588 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju.
W woj. mazowieckim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 56 nowych przypadków infekcji SARS-CoV-2. W poniedziałek odnotowano ich 54. Liczba zakażeń jest zatem prawie taka sama jak ubiegłej doby.
Według wtorkowych danych woj. mazowieckie zajmuje czwarte miejsce w Polsce pod względem liczby zakażeń.
Pierwsze miejsce należy do woj. wielkopolskiego, gdzie potwierdzono 63 przypadki zakażenia. Drugie jest woj. śląskie z liczbą 61 przypadków.
Według wtorkowych danych MZ na COVID-19 zmarło 35 osób. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 76 osób.
Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii, uwzględniająca wszystkie pozytywne przypadki, to 2 872 868, z czego 73 856 osób zmarło.
71 529 osób objętych jest obecnie kwarantanną. Natomiast wyzdrowiały 2 640 672 osoby.
Koalicja z Jarosławem Gowinem? Jasna deklaracja Piotra Zgorzelskiego
Szczepienia na COVID-19 dla 12-latków. Rekomendacja Rady Medycznej
Rada Medyczna ds. COVID-19 podjęła decyzję ws. szczepień dzieci od 12. roku życia. W poniedziałek odbyło się posiedzenie organu, na którym przyjęto rekomendację w tej sprawie. Dotyczy ona tylko szczepionki koncernu Pfizer.
- Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Medycznej przy Premierze RP została przyjęta rekomendacja dot. szczepień 12+. Rada rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Comirnaty - czytamy we wpisie opublikowanym na profilu akcji #SzczepimySię.
Przypomnijmy: w piątek Europejska Agencja Leków zdecydowała o zatwierdzeniu szczepionki firmy Pfizer/BioNTech dla grupy wiekowej 12-15 lat. Oznacza to, że rządy krajów członkowskich mogą dopuszczać kolejne grupy wiekowe do iniekcji przeciw COVID-19.