Koronawirus. Mazowieckie z powrotem na pierwszym miejscu [2.07.2021]
Liczba nowych zakażeń koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła w porównaniu do poprzedniej doby. Dziś potwierdzono 18 przypadków, co daje Mazowszu pierwsze miejsce pod względem nowych zakażeń w Polsce.
W piątek 2 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 96 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju.
W woj. mazowieckim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 18 nowych przypadków infekcji SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano ich 10. Liczba zakażeń wzrosła zatem w porównaniu do ubiegłej doby.
Według piątkowych danych woj. mazowieckie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby zakażeń.
Drugie miejsce przypadło woj. wielkopolskiemu, gdzie potwierdzono 16 przypadków koronawirusa. Trzecie jest woj. śląskie z liczbą 9 przypadków.
Tłit - Bogdan Zdrojewski
Według piątkowych danych MZ na COVID-19 zmarło 8 osób. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło natomiast 13 osób.
Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii, uwzględniająca wszystkie pozytywne przypadki, to 2 880 107, z czego 75 065 osób zmarło.
Wyzdrowiały 2 652 004 osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. 84 100 osób objętych jest obecnie kwarantanną.
Dworczyk o "niepokojącym zjawisku". Chodzi o rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19
W czwartek wystartowała loteria szczepionkowa, w ramach której zarejestrowało się już ponad 200 tys. osób. - Już zarejestrowało się w loterii ponad 200 tys. osób, a jeśli chodzi o te natychmiastowe wygrane, to już ponad 100 tys. zł zostało wygranych przez pierwsze trzysta kilkadziesiąt osób - przekazał szef KPRM Michał Dworczyk. Mówił również o benefitach, np. dofinansowaniach dla gmin z największym odsetkiem zaszczepionych. - Namawiamy samorządowców do zaangażowania się - zaapelował szef KPRM.
Dworczyk poinformował, że "spada dynamika rejestracji na szczepienia". - To bardzo niepokojące zjawisko - podkreślił. Dodał również, że niektóre punkty szczepień powszechnych będą zamykane. Powodem jest niewielkie zainteresowanie szczepieniami.
Podano, że najwyższy współczynnik szczepień odnotowano wśród osób powyżej 70. roku życia - 77 proc. Z kolei najniższy jest wśród osób w przedziale wiekowym 18-29 lat - 36 proc.