Koronawirus w Polsce. Nowe informacje z Ministerstwa Zdrowia ws. nowych przypadków (2 lipca 2021 r.)
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący epidemii COVID-19. Mamy 96 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Są też ofiary śmiertelne.
Nowe przypadki dotyczą następujących województw: mazowieckiego (18), wielkopolskiego (16), śląskiego (9), małopolskiego (7), zachodniopomorskiego (7), lubelskiego (6), dolnośląskiego (5), kujawsko-pomorskiego (5), opolskiego (3), podkarpackiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), lubuskiego (2), łódzkiego (1), podlaskiego (1), pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1).
"8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - czytamy w raporcie. W ciągu doby wykonano ponad 42,3 tys. testów na obecność koronawirusa.
Koronawirus w Polsce. Ofiary śmiertelne epidemii
"Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 13 osób" - dodano. Łącznie zmarło 21 osób.
Tym samym liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 880 107. Od wybuchu epidemii zmarło 75 065 osób.
O godzinie 10 w piątek Ministerstwo Zdrowia podało, że w szpitalach jest 690 chorych z COVID-19, a 103 z nich jest podłączonych do respiratorów.
Dworczyk o "niepokojącym zjawisku". Chodzi o rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19
W czwartek wystartowała loteria szczepionkowa, w ramach której zarejestrowało się ponad 200 tys. osób. - Już zarejestrowało się w loterii ponad 200 tys. osób, a jeśli chodzi o te natychmiastowe wygrane, to już ponad 100 tys. zł zostało wygranych przez pierwsze trzysta kilkadziesiąt osób - przekazał. Szef KPRM mówił również o benefitach, np. dofinansowaniach dla gmin z największym odsetkiem zaszczepionych. - Namawiamy samorządowców do zaangażowania się - zaapelował szef KPRM.
Dworczyk poinformował, że "spada dynamika rejestracji na szczepienia". - To bardzo niepokojące zjawisko - podkreślił. Dodał również, że niektóre punkty szczepień powszechnych będą zamykane. Powodem jest niewielkie zainteresowanie szczepieniami.
Podano, że najwyższy współczynnik szczepień odnotowano wśród osób powyżej 70. roku życia - 77 proc. Z kolei najniższy jest wśród osób w przedziale wiekowym 18-29 lat - 36 proc