RegionalneWarszawaKoronawirus. Czy Warszawa trafi do żółtej strefy?

Koronawirus. Czy Warszawa trafi do żółtej strefy?

Wciąż przybywa nowych zakażeń w Warszawie i w okolicznych miejscowościach. Dzisiaj na Mazowszu zdiagnozowano 151 osób chorujących na COVID-19. Ile brakuje Warszawie, aby znalazła się w żółtej strefie? 

Warszawa. Koronawirus. Pusty Plac Zamkowy
Warszawa. Koronawirus. Pusty Plac Zamkowy
Źródło zdjęć: © East News

W ciągu ostatnich dni notuje się w Polsce ogromny wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2, rekord padł w piątek 25 września, kiedy pozytywny wynik testu otrzymało łącznie 1587 osób. Niewiele lepiej sytuacja wyglądała we wtorek 29 września, kiedy Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 1326 nowych przypadkach koronawirusa. Najczęściej do zakażeń dochodzi na Mazowszu i w Małopolsce.

Koronawirus. Maseczki na powietrzu w żółtej strefie

W związku z błyskawicznie rosnącą liczbą chorych resort zdrowia poinformował o planowanym zaostrzeniu restrykcji obowiązujących w strefach żółtych i czerwonych.

Chodzi m.in. o skrócenie otwarcia lokali gastronomicznych w miejscach, gdzie odnotowuje się najwięcej przypadków COVID-19 oraz o obowiązku zakrywania nosa i ust także na powietrzu zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej.

Koronawirus. Warszawa a żółta strefa

"O włączeniu danego powiatu czy miasta do strefy żółtej czy czerwonej decyduje Ministerstwo Zdrowia. W Warszawie mieszka ponad 1 mln 700 tysięcy osób, co oznacza, że aby stolica została włączona do strefy żółtej, liczba zakażeń w ciągu dwóch tygodni musi utrzymywać się na poziomie 1066 i w ciągu 3 dni – 212" – informuje w rozmowie z WawaLove Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza.

W Warszawie w ciągu minionego tygodnia koronawirus był wykrywany u rekordowo dużej liczby osób. We wtorek na Mazowszu zdiagnozowano 151 nowych zakażeń, czyli o jeden przypadek mniej niż w dzień poprzedni, kiedy pozytywny wynik testu uzyskało 152 osoby, z czego w samej Warszawie 75. W niedzielę resort zdrowia podał, że mamy 193 kolejne przypadki w województwie mazowieckim, w sobotę zaś - 146.

Rekord padł w piątek 25 września, wówczas COVID-19 został wykryty u blisko 300 osób z Mazowsza. To niepokojące dane tym bardziej, że w ciągu zaledwie 14 dni w stolicy przybyło ponad tysiąc osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)