Trwa ładowanie...

Koniec protestu KOD. "Anonimowy rozmówca poinformował o bombie"

W zgromadzeniu wzięło udział 20 tys. osób

Koniec protestu KOD. "Anonimowy rozmówca poinformował o bombie"
d1nmzo5
d1nmzo5

Zakończyła się pikieta Komitetu Obrony Demokracji. Ratusz poinformował, że "w kulminacyjnym momencie" w proteście wzięło udział 20 tys. warszawiaków. Pikietę zakończono wcześniej, ze względu na anonimowy telefon o ładunku wybuchowym, jaki miałby eksplodować w rejonie zgromadzenia.

Rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek powiedział WawaLove.pl, że do w Centrum Powiadamiania Ratunkowego (tam, gdzie operatorzy odbierają telefon 112) zadzwonił anonimowy rozmówca i poinformował, że w rejonie zgromadzenia dojdzie do eksplozji materiału wybuchowego.

Centrum przekazało tę informację policji, która wystąpiła do do biura Centralne Biuro Śledcze Policji o tzw. rekomendację (realność zagrożenia). Funkcjonariusze CBŚP ocenili, że taka nie istnieje lub jest znikoma. KSP przekazało tę informację organizatorom dzisiejszego zgromadzenia. Jednak mimo znikomej realności zagrożenia, organizator zdecydował się zakończyć protest prze czasem.

d1nmzo5

rzecznik ratusza poinformował WawaLove.pl, że w dzisiejszym zgromadzeniu wzięło udział 20 tys. osób. Wśród przemawiających zobaczyć można było znane postaci, jak Maja Komorowska, Krzysztof Materna czy Agnieszka Holland.

Na transparentach, jakie mieli ze sobą uczestnicy pikiety, przeczytać można było m.in.: "Nie godzę się na łamanie prawa", "Cała Polska dziś się śmieje, zaczynamy mieć nadzieję", a nawet "Antoni, klucz jest pod wycieraczką".

Podobne pikiety KOD zorganizował w 23 polskich miastach; m.in. w Krakowie, Tarnowie, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Gdańsku oraz za granicą: w Brukseli pod biurem Stałego Przedstawicielstwa RP, a także przed polskimi ambasadami w Berlinie, Londynie i Tokio.

d1nmzo5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nmzo5
Więcej tematów