Trwa ładowanie...

Komisja weryfikacyjna: Schetyna o nieobecności Gronkiewicz-Waltz. "Osłabia jej pozycję"

Prezydent Warszawy zmieni strategię?

Komisja weryfikacyjna: Schetyna o nieobecności Gronkiewicz-Waltz. "Osłabia jej pozycję"
d3q1gli
d3q1gli

Grzegorz Schetyna zabrał głos w sprawie nieobecności Hanny Gronkiewicz-Waltz na posiedzeniach komisji weryfikacyjnej. Według niego, "osłabia to pozycję" prezydent Warszawy.

Szef Platformy Obywatelskiej skomentował jutrzejszy wyrok Naczelnego Sąd Administracyjnego ws. konstytucyjności komisji weryfikacyjnej, która bada aferę reprywatyacyjną w Warszawie. - To jest ważny dzień. Mam nadzieję, że ten wyrok rozstrzygnie problem obecności prezydent Gronkiewicz-Waltz. Wierzę, że bez względu na wyrok, pani prezydent podejmie racjonalną decyzję. Brak wyraźnego głosu Gronkiewicz-Waltz na tej komisji, osłabia ona swoją pozycję - mówił Schetyna na antenie TVN24.

Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła pod koniec czerwca wniosek do NSA o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego, twierdząc, że komisja działa bezprawnie.

Pod koniec września Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. zł, za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji. Na początku września komisja oddaliła wnioski prezydent Warszawy o uchylenie czterech grzywien - na łączną kwotę 12 tys. zł - za jej niestawiennictwa na wcześniejszych rozprawach.

d3q1gli

Źródło: TVN24

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Będą wyższe kary dla Gronkiewicz-Waltz? "To dobry moment"

d3q1gli
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q1gli
Więcej tematów