Trwa ładowanie...

Kolejna warszawska restauracja z gwiazdką Michelin

"Połączenie tradycyjnych smaków z nowoczesnym podejściem do gotowania"

Kolejna warszawska restauracja z gwiazdką Michelin
dm574us
dm574us

Gwiazdkę Michelin zdobyła mieszcząca się przy ul. Bielańskiej w Warszawie restauracja Senses. Jest to druga polska restauracja nagrodzona tym prestiżowym wyróżnieniem. Wcześniej otrzymała ją tylko, prowadzona przez znanego szefa kuchni, Wojciecha Modesta Amaro "Atelier Amaro".

Inspektorzy Michelin docenili restaurację Senses za połączenie tradycyjnych smaków z nowoczesnym podejściem do gotowania. Określili jej kuchnię jako innowacyjną, elegancką i nowoczesną. Sukces lokalu Senses był tym bardziej nieoczekiwany, że nie poprzedziło go wyróżnienie Wschodzącej Gwiazdki, które oznacza bardzo duże szanse na zdobycie właściwego tytułu w kolejnych latach. Szefem kuchni w Senses jest Włoch, Andrea Camastra.

in Warsaw gains One to become the city’s 2nd starred restaurant alongside

dm574us

— The MICHELIN Guide (@MichelinGuideUK)

Dla restauratorów z całego świata już samo znalezienie się w przewodniku „Main Cities of Europe” jest dużym sukcesem. W tegorocznej edycji uwzględniono 52 restauracje z Polski – 28 z Warszawy oraz 24 z Krakowa (pełna lista w załączniku). Listy lokali z poszczególnych miast nie tylko się powiększyły – w ubiegłym roku opisano w sumie 45 restauracji – ale również przeszły duże zmiany. Wynika to z charakteru pracy inspektorów Michelin, którzy co roku weryfikują swoje oceny, przez co część lokali znika z przewodnika, a zastępują je inne. W najnowszej edycji inspektorzy Michelin opisali aż 13 nowych restauracji z Polski. W stolicy z przewodnika wypadły 3 lokale, ale dołączyło 7 nowych, natomiast w Krakowie z zestawienia zniknęły 3 restauracje, które zostały zastąpione 6 nowymi.

Anonimowy inspektor

Dodatkowo krakowska restauracja Zazie, która w tym roku dołączyła do przewodnika Michelin, otrzymała od razu symbol Bib Gourmand oznaczający korzystny stosunek jakości do ceny. W ostatnich latach takim wyróżnieniem mogły pochwalić się jedynie lokale z Warszawy – Brasserie Warszawska oraz Butchery and Wine, które utrzymały swoje noty. Różnego rodzaju wyróżnienia otrzymało w sumie aż 28 warszawskich restauracji.

Gwiazdka Michelin niezmiennie od wielu lat jest uznawana za najwyższe wyróżnienie sztuki kulinarnej i jednocześnie stanowi marzenie właścicieli restauracji. Uwzględnienie lokalu w przewodniku to decyzja inspektorów Michelin, którzy opiniują i przygotowują rekomendacje. Wizyty inspektorów są zawsze anonimowe, aby zapewnić najwyższą wiarygodność i obiektywizm oceny. Inspektor może ujawnić swoją tożsamość, jednak dopiero po uregulowaniu rachunku.

dm574us

Tegoroczna edycja przewodnika „Main Cities of Europe” opisuje w sumie 3 660 restauracji i hoteli z 44 największych miast w 20 krajach Europy.

dm574us
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm574us
Więcej tematów