Trwa ładowanie...

"Kino w Trampkach". Znamy program tegorocznej edycji

Na festiwalu będzie można obejrzeć filmy z różnych części świata, przyjrzeć się rówieśnikom z innych kultur, a przede wszystkim przekonać się, że mimo tego, że żyjemy w różnych miejscach, często mamy podobne marzenia.

"Kino w Trampkach". Znamy program tegorocznej edycji
d3dsiyg
d3dsiyg

W sobotę, 13 czerwca rozpocznie się Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach”. Motywem przewodnim trzeciej edycji jest hasło „Bądź inny. Bądź sobą”. Program festiwalowy zawiera kilkadziesiąt zabawnych i poruszających filmów z całego świata dedykowanych dzieciom i młodzieży.

- Festiwal „Kino w Trampkach” już od trzech lat promuje inteligentne i pełne pasji kino skierowane do dzieci i młodzieży, a Warszawa, kolejny raz, ma przyjemność wspierać to wydarzenie. Popularność festiwalu, który zwycięża w wielu plebiscytach na najciekawsze inicjatywy kulturalne w stolicy, przypomina nam, że młodzi widzowie, tak samo jak dorośli, potrzebują różnorodnego i dojrzałego kina, które prowokuje do myślenia. Warto podkreślić, że projekt również edukuje oraz zachęca do poznawania sztuki i tajników produkcji filmowej – mówi Prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Festiwal „Kino w Trampkach” włącza nasze miasto do grona filmowych stolic kina dziecięcego i młodzieżowego. Przede wszystkim jednak wyrabia wrażliwość młodego widza i kształtuje przyszłe pokolenie świadomych odbiorców sztuki – dodaje.

Na festiwalu będzie można obejrzeć filmy z różnych części świata, przyjrzeć się rówieśnikom z innych kultur, a przede wszystkim przekonać się, że mimo tego, że żyjemy w różnych miejscach, często mamy podobne marzenia. Hasło przewodnie „Bądź inny. Bądź sobą.” podkreśla, że różnorodność to siła, a nie słabość, że każdy człowiek jest unikalny dzięki wyjątkowej kombinacji cech osobowości oraz tradycji, z której się wywodzi i każdy wnosi coś wartościowego od siebie do swojej społeczności. Z tego klucza zostały wyselekcjonowane filmy, które były pokazywane i nagradzane na największych światowych festiwalach, a podczas „Kina w Trampkach” w znacznej większości będą miały polską premierę. Filmy będzie można oglądać w kilku sekcjach – konkurs filmów dziecięcych, konkurs filmów młodzieżowych, ikony popkultury, focus na dokument, krótkie dla najmłodszych, dziecięce olśnienia, polska cyfrowa dla dzieci. Odbędą się także liczne wydarzenia towarzyszące, w tym 60. urodziny króliczki Miffy. Bilety można kupić w kinach
goszczących festiwal: Multikinie Ursynów, kinie Luna i Wisła.

Dlaczego "w trampkach"?

Gdy patrzymy na trampki młodych ludzi, przypominamy sobie Sailora Ripleya z "Dzikości serca", który mówi „Ta kurtka ze skóry węża jest wyrazem mojej indywidualności i wiary w wolność jednostki”. Hasło tegorocznej edycji - "Bądź inny. Bądź sobą" idealnie wpisuje się w słowa filmowego bohatera. Każdy film to także podróż do świata, który albo okazuje się dla widza nowością, albo do złudzenia przypomina jego własny. Ale to wciąż przygoda, z którą przecież niezmiennie kojarzą się trampki. Festiwal pełni też rolę forum wymiany doświadczeń w zakresie problemów młodego człowieka we współczesnym świecie. Podkreśla znaczenie dostępu do różnorodnych filmów dziecięcych i młodzieżowych jako niezbędnego składnika dobrego, zrównoważonego rozwoju współczesnych młodych ludzi. Szczegóły programu można znaleźć na stronie internetowej www.kinowtrampkach.pl

d3dsiyg
d3dsiyg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dsiyg
Więcej tematów