Trwa ładowanie...

Kieszonkowiec z metra zatrzymany

Jest podejrzany o kradzieże portfeli i telefonów komórkowych

Kieszonkowiec z metra zatrzymany
d2pra8o
d2pra8o

W piątek na stacji metra Politechnika został zatrzymany mężczyzna podejrzewany o dokonywanie kradzieży kieszonkowych na terenie metra warszawskiego. Wpadł, gdyż kilka godzin po ostatniej kradzieży pojawił się na metrze, nie podejrzewając, że ktokolwiek może go rozpoznać.

Podczas obserwacji na stacji Politechnika naszym wywiadowcom rzuciła się w oczy jasna kurtka i bluza z kapturem, jakie miał na sobie młody mężczyzna. Policjanci skojarzyli, że podobnie ubrany był sprawca kradzieży kieszonkowych, które wydarzyły się w ostatnim czasie na terenie metra. Łupem sprawcy padały najczęściej telefony komórkowe oraz portfele z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci podczas przeglądania zapisu z kamer monitoringu z dni, w których miały miejsce kradzieże, ustalili rysopis osoby podejrzewanej o ich dokonywanie.__

Rysopis trafił do policjantów patrolujących teren metra i w kilka godzin po ostatniej kradzieży mężczyzna podejrzewany o jej dokonanie, został zatrzymany przez wywiadowców. Został przekazany policji, którzy prowadzą w jego sprawie postępowanie.

Jak nie dać się okraść? Policja radzi, żeby podczas podróży pamiętać o kilku najważniejszych radach, które pomogą uchronić twój telefon czy portfel przed wpadnięciem w niepowołane ręce.
- nie eksponuj rzeczy wartościowych np. telefonów, tabletów czy pieniędzy
- nie noś portfela w tylnej kieszeni spodni, czy w bocznych kieszeniach kurtki
- pieniądze, telefony lub inne wartościowe rzeczy, noszone w torebce czy w plecaku, chowaj w przegródce z dodatkowym zapięciem
- torebkę czy reklamówkę trzymaj tak, żeby była z przodu, nie zostawiaj jej bez opieki np. odkładając na siedzenie obok
- nie zasypiaj w trakcie podróży.

d2pra8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pra8o
Więcej tematów