Trwa ładowanie...

Kate i William w Warszawie. Zobacz, gdzie możesz ich spotkać

Parze towarzyszyć będą ich dzieci - 2-letnia Charlotte i blisko 4-letni George.

Kate i William w Warszawie. Zobacz, gdzie możesz ich spotkać
d3rkk8t
d3rkk8t

Znany jest już plan wizyty księżnej Kate i księcia Williama w Polsce. W Warszawie królewska para zamierza zwiedzić m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienki Królewskie. Dwie noce spędzą w królewskich apartamentach w Belwederze.

Parze towarzyszyć będą ich dzieci - 2-letnia Charlotte i blisko 4-letni George.

Kate i William przyjadą do Warszawy w południe w poniedziałek, 17 lipca. Z lotniska pojadą do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu, gdzie zostaną powitani przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz pierwszą damę.

Po południu para odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotka się z weteranami oraz zapali znicze dla upamiętnienia poległych w 1944 roku.

O 16:30 przewidziano spotkanie pary książęcej z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire w centrum Warszawy. - The Heart, z którego roztacza się imponująca panorama stolicy Polski, to centrum współpracy startupów i korporacji. Książę i Księżna wezmą udział w tętniącym życiem wydarzeniu dotyczącym dziedzin, w których wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz poświęconym sesjom pitchingowym polskich startupów. Da to początek wydarzeniu "Warsaw-London bridge", którego celem jest pomoc małym polskim firmom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych – poinformowała ambasada.

d3rkk8t

Wieczorem goście przespacerują się po Łazienkach Królewskich w Warszawie, a następnie wezmą udział w przyjęciu z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II, które były obchodzone oficjalnie w połowie czerwca. Uroczystość odbędzie się w Starej Oranżerii. Za jej organizację odpowiada Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. W trakcie wieczoru książę William ma wygłosić tam przemówienie na zakończenie pierwszego dnia wizyty.

Jak ustalił "Super Express", para razem z dziećmi spędzi noc w warszawskim Belwederze. Do dyspozycji będą mieli m.in. dwukondygnacyjny apartament z widokiem na Łazienki Królewskie.

d3rkk8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rkk8t
Więcej tematów