Trwa ładowanie...

Jest nowy pełnomocnik ds. reprywatyzacji

Ma pomóc m.in. w uzyskaniu mieszkania komunalnego i interweniować u właścicieli budynków.

Jest nowy pełnomocnik ds. reprywatyzacji
d1wyo7b
d1wyo7b

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała pełnomocnika, który zajmie się problemami lokatorów z budynków objętych reprywatyzacją . Będzie nim Magdalena Młochowska.

Głównym zadaniem nowej pełnomocniczki będzie zmierzenie się z konkretnymi sytuacjami, które dotyczą mieszkańców poszkodowanych przez proces reprywatyzacyjny. Młochowska ma koordynować pomoc prawną i socjalną, pomagać w przygotowaniu pism do sądów, a także interweniować u właścicieli budynków. Co więcej, w jej kompetencjach ma być również współpraca z dzielnicami i instytucjami oraz wsparcie w uzyskaniu mieszkania komunalnego lub socjalnego. Do tej pory w stołecznym ratuszu nie było osoby, która zajmowałaby się powyższymi rzeczami. Częściowo te zadania realizowało zlikwidowane już Biuro Gospodarki Nieruchomościami .

Jednocześnie przy pełnomocniku powołano specjalny zespół ds. rozwiązywania problemów mieszkaniowych lokatorów. W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele biur polityki lokalowej, pomocy społecznej i skarbu państwa. W zespole znajdą się również burmistrzowie dzielnic, w których problemy reprywatyzacyjne są szczególnie widoczne. Ratusz zapowiada, że w ciągu miesiąca powstanie też Komisja Dialogu Społecznego, w której zasiądą m.in. przedstawiciele organizacji lokatorskich.

Magdalena Młochowska ze stołecznym ratuszem związana jest zaledwie od dwóch miesięcy. Można skontaktować się z nią telefonicznie poprzez numer 22 443 22 22 lub mailowo: pelnomocnik.lokatorow@um.warszawa.pl.

d1wyo7b

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

(oprac. MO)

d1wyo7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wyo7b
Więcej tematów