Trwa ładowanie...

Jest akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi K.!

"Zaczął hamować dopiero gdy potrącił". Psychiatrzy uznali muzyka za poczytalnego

Jest akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi K.!
d99cgx2
d99cgx2

Minęło prawie pięć miesięcy od tragicznego wypadku, jaki spowodował były mąż Edyty Górniak i znany muzyk Dariusz K. We wtorek 25 listopada prokuratura przedstawiła w końcu akt oskarżenia. Celebryta będzie odpowiadał za śmiertelne potrącenie kobiety pod wpływem narkotyków.

Jak dowiedziało się TVP.Info, w akcie możemy przeczytać, że 13 lipca Dariusz K. jechał z prędkością 82 km/h (co oznacza, że przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h). Według biegłych, Dariusz K. zaczął hamować dopiero, gdy potrącił Ewę J.

Muzyk został oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego pod wpływem narkotyków. Początkowo mężczyzna odmówił składania wyjaśnień oraz nie udzialał odpowiedzi na pytania. - Przekonywał, że nie pamięta momentu wypadku - powiedział prok. Paweł Wierzchołowski, szef Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów.

W oczekiwaniu na zarzuty oraz by zyskać przychylność sądu, Dariusz K. miał ujawnić tożsamość osoby, która dostarczyła mu narkotyki. Ponieważ jest to przestępstwo, prokuratura musi to wyjaśnić. Więcej o narkotykach wśród cebebytów przeczytacie tutaj .

W tej chwili celebryta oczekuje na proces. Z aktu oskarżenia wynika, że grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Biegli psychiatrzy uznali go za poczytalnego, więc będzie odpowiadał jako zdrowy obywatel.

d99cgx2

W niedzielę 13 lipca 2014 roku w al. KEN. w przechodzącą na zielonym świetle 63-latkę uderzył samochód prowadzony przez 38-letniego muzyka . Jak się później okazało, był on pod wpływem kokainy.

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów