Trwa ładowanie...

Gruntowny remont Dworca Zachodniego. Tak będzie wyglądał

Kiedyś relikt PRL, teraz ma zachwycać nowoczesnym designem i funkcjonalnością.

Gruntowny remont Dworca Zachodniego. Tak będzie wyglądał
dhzqz07
dhzqz07

Dworzec Zachodni za kilka lat zmieni się w nowoczesną stację z udogodnieniami dla pasażerów. Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację stacji. Prace mają być prowadzone w latach 2019-21. Co się zmieni?

"Na stacji przebudowane zostaną istniejące perony oraz dobudowany jeden dodatkowy. Pasażerowie będą korzystać z hali peronowej. Czytelne oznakowanie oraz system informacji pasażerskiej ułatwią obsługę na peronach. Całkowicie zmieni się przejście podziemne. Będzie wyższe i szersze oraz zostanie połączone z przestrzenią poczekalni i kas biletowych” – czytamy w oświadczeniu Polskich Linii Kolejowych.

Dodatkowo przejścia dla pasażerów będą doświetlone przez "świetliki”. Stacja będzie funkcjonalna dla osób niepełnosprawnych – powstaną windy i oznaczenia. - Całkowicie zmieni się również przejście podziemne. Będzie wyższe i szersze oraz zostanie połączone m.in. z przestrzenią poczekalni i kas biletowych – obiecują kolejarze.

Szykują się duże utrudnienia dla pasażerów, ale bez kłopotów mają kursować pociągi podmiejskie.

dhzqz07

Będzie więcej pasażerów

Warszawa Zachodnia to największa stacja kolejowa w Polsce pod względem wielkości ruchu pasażerskiego. W ciągu doby zatrzymuje się tu około 1000 pociągów i korzysta z niej około 60 tys. osób. W 2030 roku ta liczba ma się podwoić.

Prezes PKP Ireneusz Merchel przewiduje, że liczba pasażerów na dworcu będzie się zwiększać. - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już przygotowują właściwą obsługę podróżnych. Warszawa Zachodnia otwiera także jedną z najważniejszych inwestycji, czyli przebudowę linii średnicowej w Warszawie. Przygotowuje ją realizowana obecnie modernizacja linii obwodowej- mówi.

Chodzi o przebudowę linii średnicowej między Dworcem Zachodnim i Wschodnim. Ta inwestycja może być bardziej uciążliwa dla mieszkańców stolicy. Planowana jest na lata 2020-24.

dhzqz07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhzqz07
Więcej tematów