Trwa ładowanie...

Fala kradzieży rowerów w Warszawie. Złodzieje wyważają zamki w drzwiach

Złodzieje włamali się do klatek schodowych kilku bloków na Ursynowie.

Fala kradzieży rowerów w Warszawie. Złodzieje wyważają zamki w drzwiach
d12cc02
d12cc02

W stolicy doszło do masowej kradzieży rowerów.*-*Nastąpiły włamania do wielu klatek na osiedlu Stokłosy i w okolicach. Łupem złodziei padły m. in. moja niebiesko-perłowa kolarzówka i niebieski góral współlokatora - napisał mieszkaniec Ursynowa. **

W nocy ze wtorku na środę 4 i 5 lipca złodzieje włamali się do klatek schodowych kilku bloków na Ursynowie, skąd wynieśli rowery. - W naszych blokach są dostępne dla lokatorów tzw. wózkarnie - małe komórki w podpiwniczeniu przeznaczone do przechowywania rowerów i wózków. Złodzieje prawdopodobnie znali kody serwisowe do domofonów (nietrudno je zdobyć - nawet była tutaj o tym ostatnio mowa) i po wejściu do klatki wyważali zamki i drzwi do wózkarni - napisał mieszkaniec Ursynowa na wykop.pl.

Właściciele rowerów zgłosili kradzież na policję. Funkcjonariusze szukają sprawców.

Inne przypadki

Do takich sytuacji dochodzi w całej Warszawie. 5 lipca skradziono rower pani Angelice. - W środę 5 lipca pomiędzy 16:50 a 19:00 spod Arkadii ukradli mi rower Kross Hexagon malinowy. Rower był przypięty do stojaków obok Veturilo. Została po nim tylko przecięta kłódka - napisała w jednej z grup rwerowych.

d12cc02

Dzień wcześniej ofiarą złodziei padł pojazd pana Pawła: - skradziono rower marki northtec na kołach 26" przed wejściem do CH M1 Marki pod Warszawą - napisał w w grupie Skradzione-rowery na Facebooku.

10 lipca na Pradze Południe zatrzymano trzech sprawców kradzieży rowerów. Dwóch z nich podczas zatrzymania przemieszczało się rowerami pod wpływem alkoholu.

"To norma"

Mieszkańcy Warszawy w ostatnim czasie zgłaszają coraz więcej przypadków włamań do piwnic i tzw. rowerowni. Na niebezpieczeństwo kradzieży narażone są również rowery pozostawiane na balkonach. Z powodzeniem zostają one ściągane nawet z najwyższych pięter bloków mieszkalnych. Od czerwca zaobserwować można też zwiększoną aktywność na grupach facebookowych zrzeszających osoby, którym skradziono jednośladowiec.

Jak jednak poinformował WawaLove.pl oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa II asp. sztab. Robert Koniuszy, "kradzieże nie przekraczają typowej normy dla okresu wakacyjnego”.

d12cc02

Zgodnie ze statystykami na terenie samego Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa w 2016 r. skradziono 317 rowerów, a od 1 stycznia bieżącego roku 106 rowerów. Policja nieustannie apeluje o znakowanie rowerów, co pozwala na szybsze odnalezienie skradzionych pojazdów. - W 2016 r. udało się zatrzymać 39 sprawców kradzieży, a właścicielom zwrócono 28 rowerów - doprecyzował Koniuszy.

Julia Grzybowska

d12cc02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12cc02
Więcej tematów