Trwa ładowanie...

Eko Pomoc. Przynieś elektrośmieci i odbierz choinkę!

Wysokość choinki uzależniona jest od rodzaju oraz ilości przyniesionych elektrośmieci.

Eko Pomoc. Przynieś elektrośmieci i odbierz choinkę!
d3kzn0e
d3kzn0e

W sobotę, 10 grudnia, od 10.00 do 14.00 warszawiacy, którzy odwiedzą stacjonarne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w zamian za przyniesiony m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają świąteczne choinki w doniczkach.

- Podczas ostatniej edycji Świątecznej Eko Pomocy, organizowanej w 2015 roku , przekazaliśmy z zamian za ponad 20 tysięcy kilogramów odpadów prawie 4 tysiące choinek w doniczkach. Cały dochód z akcji, przeznaczony został na odbudowę przedszkola dla dzieci na Filipinach. Przedszkole uległo zniszczeniu przez tajfun Sendong na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia 2011 r. - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Gdzie przynieść sprzęt elektryczny?

Miasto zaprasza mieszkańców do jednego z dwóch stołecznych PSZOK-ów (przy ul. Zawodzie 16 na Mokotowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce). Podczas wydarzenia rozdawane będą zarówno mniejsze jak i większe choinki w doniczkach w zależności od wielkości i ilości przyniesionych odpadów, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii, szkła opakowaniowego, plastiku, metalu i papieru.

Akcja charytatywna

Również w tym roku, będzie to okazja do włączenia się w akcję charytatywną. Cały dochód z niej przeznaczony zostanie na wsparcie Fundacji Muzyczni Czarodzieje, której podstawą jest praca z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Suwalskiej 11 w Warszawie.

d3kzn0e

Dojazd zapewniony zostanie przez specjalne linie autobusowe ze stacji metra Młociny (nr 926) i metra Wilanowska (nr 908). Opłata za przejazd jest zgodna z cennikiem biletów komunikacji miejskiej na terenie m.st. Warszawa.

d3kzn0e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kzn0e
Więcej tematów