Trwa ładowanie...

Dziś lotnisko Modlin już bez opóźnień

W poniedziałek 12 pasażerów po nie weszło do samolotu irlandzkiej linii Ryanair lecącego do Londynu, bo opóźniła się odprawa

Dziś lotnisko Modlin już bez opóźnień
d1jcvj4
d1jcvj4

Na 10 minut przed odlotem przewoźnik musiał zamknąć bramkę do samolotu. Władze lotniska całej dwunastce pasażerów, którzy nie zdąrzyli wsiąść, kupiły bilety w PLL LOT, jak również zorganizowały przewóz na Lotnisko Chopina. Stamtąd podróżni odlecieli do Londynu.

Przyczyn poniedziałkowego zdarzenia było podobno kilka, między innymi brak sprawnej obsługi na stanowiskach kontroli bezpieczeństwa. Na lotnisku w sumie są cztery takie stanowiska, ale na razie obsadzone są jedynie dwa. Odprawa bezpieczeństwa została opóźniona m.in. przez pasażera, który zostawił bagaż w terminalu. Z tego powodu służby lotniska przygotowywały nawet ewakuację terminalu. Ryanair otrzymał od lotniska potwierdzenie, że zrobi ono wszystko, aby taka sytuacja już się nie powtórzyła.

Bojarska pytana, kiedy będzie gotowa strona internetowa portu, powiedział, że trwają nad nią prace. "Znajdą się na niej podstawie informacje dla pasażerów, dotyczące m.in. rozkładów lotów, pociągów. Powinna ona być gotowa pod koniec miesiąca, a może nawet i wcześniej" - powiedziała.

d1jcvj4

W niedzielę odbyło się oficjalne otwarcie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Jest to pierwsze w kraju lotnisko stworzone z myślą o niskokosztowych liniach lotniczych oraz czarterach. Władze lotniska myślą również o obsłudze lotniczych przewozów towarowych typu cargo.

Na trasie Modlin - Warszawa podróżni mają do dyspozycji 42 połączenia kolejowe dziennie - 14 z nich to połączenia lotniskowe, oznaczone piktogramem samolotu. 28 pociągów kursuje przez Modlin w kierunku Działdowa. Spośród 14 pociągów lotniskowych 11 łączy lotnisko w Modlinie z Lotniskiem Chopina. Pozostałe trzy kursują na trasie Modlin - Warszawa Zachodnia. Przejazd pociągiem na stację Modlin ze stacji Warszawa Centralna trwa ok. 44 minut.

Pomiędzy stacją kolejową Modlin a terminalem lotniska co 20 minut kursują specjalne autobusy w barwach Kolei Mazowieckich. Mogą pomieścić do 70 posób. Są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autobusy pokonują trasę stacja Modlin - terminal lotniska w niecałe 10 minut.

d1jcvj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jcvj4
Więcej tematów