Trwa ładowanie...

Dziecięca Masa Krytyczna!

Najmłodsi przejdą (i przejadą) ulicami Warszawy

Dziecięca Masa Krytyczna!
d45eqer
d45eqer

1 czerwca, w Dniu Dziecka wszystkie rodziny z dziećmi zaproszone są na przemarsz ulicami Warszawy. tego dnia odbędzie się Dziecięca Masa Krytyczna, czyli „demonstracja” dzieci w dniu ich święta! Organizatorem marszu jest Fundacja Mama.

Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 na pl. Konstytucji i ruszy ulicą Waryńskiego w stronę Ronda Jazdy Polskiej. Skończy się na Polu Mokotowskim, gdzie do 15.00 rozpocznie się duży piknik.

- Chcemy widzieć Was wszystkich - piszą organizatorzy. - Niezależnie od tego, jaki jest stan zdrowia, dysfunkcja czy sytuacja ekonomiczna. W szczególności zwracają się do rodziców niepełnosprawnych dzieci. - Ostatnie doniesienia z Sejmu związane z protestem rodziców i ich dzieci pokazały, jak bardzo mało wiemy o tej grupie osób. - piszą. I zachęcają do wspólnego maszerowania.

Celem Dziecięcej Masy Krytycznej jest integracja różnych dzieci oraz symboliczne oddanie im głosu jako pełnoprawnym członkom społeczeństwa. - Dzieci są grupą otwartą: potrafią bawić się ze sobą i spędzać twórczo czas niezależnie od swojej sytuacji materialnej czy zdrowotnej. Należy podtrzymać w nich otwartość i pokazać różnorodność świata tak, aby w okresie dorosłym mogły tworzyć podwaliny demokratycznego, tolerancyjnego świata. Gdzie niepełnosprawność nie będzie eliminowała z życia publicznego.

d45eqer

Trasa przystosowana będzie do możliwości wszystkich dzieci.

d45eqer
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45eqer
Więcej tematów