Trwa ładowanie...

Doniesienie do prokuratury na Hannę Gronkiewicz-Waltz

Chodzi o sprawę patrolowania Wisły razem z żołnierzami GROM

Doniesienie do prokuratury na Hannę Gronkiewicz-Waltz
dx033yb
dx033yb

Warszawskie stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców „Warszawa Społeczna” ogłosiło, że złoży doniesienie do prokuratury na prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz . Chodzi o sprawę patrolowania rzeki razem z żołnierzami jednostki GROM.

Jak czytamy we wniosku stowarzyszenia, są uzasadnione podejrzenia dotyczące wykorzystania sił zbrojnych przez Prezydent m.st. Warszawy, a dalej idąc - popełnienia przestępstwa.

Mowa tu o przekroczeniu uprawnień w postaci wykorzystania sił zbrojnych RP do promocji swojej osoby, tym samym działając na szkodę interesu publicznego, jak również "wywołania przekonania o istnieniu zagrożenia i wywołania czynności sił zbrojnych RP, wiedząc jednocześnie o tym, że zagrożenie nie istnieje (...), a także (...) przyjęcia korzyści osobistej polegającej na przeświadczeniu o wykreowaniu korzystnego wizerunku w mediach w związku z pełnieniem funkcji publiczne"j.

dx033yb

Z tego powodu "Warszawa społeczna" wnosi o wszczęcie w tej sprawie postępowania przygotowawczego i wyłączenie prokuratur zlokalizowanych w Warszawie od rozpoznania niniejszej sprawy.

Jak dalej czytamy, członkowie stowarzyszenia uważają, że Hanna Gronkiewicz-Waltz w dniu 21 maja 2014 r. wykorzystała sprzęt wojskowy i żołnierzy RP do przepłynięcia odcinka Wisły i przeprowadzenia wydarzenia medialnego, towarzyszącego przepływowi. W wydarzeniu wzięli udział żołnierze jednostki specjalnej GROM w kominiarkach, dwa wojskowe pontony i helikopter.

dx033yb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx033yb
Więcej tematów