Trwa ładowanie...

"Daj się dostrzec" - akcja policji

Niewiele trzeba zrobić, by nie narazić siebie i innych na utratę życia

"Daj się dostrzec" - akcja policji
d4c2w3k
d4c2w3k

W Warszawie trwa akcja policji "Daj się dostrzec". Promuje ona stosowanie na drodze kamizelek odblaskowych. W jej trakcie kierowcy i dzieci dowiadują się jak ważna jest widoczność pieszego na drodze.

Czy zdajesz sobie sprawę, że za każdym razem, gdy wysiadasz choć na chwile ze swojego pojazdu stajesz się pieszym ?

Piesi zaliczani są do grupy największego ryzyka i określani mianem niechronionych uczestników ruchu. Do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi podczas złych warunków pogodowych w miesiącach jesienno-zimowych, najczęściej popołudniem kiedy robi się ciemno oraz wieczorem.

- Nawet podczas krótkiego przebywania poza autem powinno się używać kamizelki odblaskowej. Warto również pamiętać o swoich bliskich, by podczas poruszania się po zmroku drogą, używali elementów odblaskowych. - przekonuje Wydział Ruchu Drogowego

d4c2w3k

Akcja ma zwrócić uwagę kierowców na problem pieszych i dbanie o siebie o samych. Kiedy kierowca wysiada z auta, sam staje się pieszym i powinien być jak najbardziej widoczny.Warto, by każdy miał odblaskową kamizelkę gdyż ona oraz inne elementy odblaskowe ułatwiają widoczność.

Stołeczni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli rozdawali kierowcom oraz dzieciom kamizelki odblaskowe i instruowali kierujących jak wpływają one na widoczność pieszego na drodze.

d4c2w3k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c2w3k
Więcej tematów