Trwa ładowanie...

Czy znamy swojego sąsiada? (RAPORT)

W porównaniu z innymi miastami w Polsce warszawiacy raczej trzymają sąsiadów na dystans i rzadziej mówią im "dzień dobry"

Czy znamy swojego sąsiada? (RAPORT)
d2rzuem
d2rzuem

Sąsiedzkie stosunki Polaków to obraz jak z perypetii Kargula i Pawlaka, czy spokojna idylla? Bliska i zażyła przyjaźń, czy częste kłótnie i spory? A może totalna obojętność? Jak wyglądają relacje między sąsiadami w Warszawie? Najnowszy raport „Czy znamy swojego sąsiada?” wykonany na zlecenie Pasaży Tesco przez Millward Brown pokazuje, jaki jest współczesny stosunek warszawiaków do sąsiadów i jakie są nasze oczekiwania co do tych relacji. W badaniu wzięły udział reprezentatywne próby mieszkańców 19 miast Polski, w tym Warszawy.

Mieszkańcy Warszawy są zadowoleni ze wszystkich bądź z większości swoich sąsiadów (74%). Aż 94% badanych ma dobre relacje z osobami z sąsiedztwa, co umiejscawia warszawiaków blisko wyniku ogólnopolskiego (95%). Mieszkańcy tego miasta trzymają sąsiadów na dystans – przyznaje się do tego aż 60% warszawiaków, co znacznie przewyższa średnią ogólnopolską (48%). Pomimo dystansu kontakty te są jednak pełne życzliwości (74%). Warszawiacy najczęściej nie witają się z nikim na ulicy. Aż 4% badanych nikomu nie mówi „dzień dobry” – to najwyższy wynik w kraju.

d2rzuem
d2rzuem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rzuem
Więcej tematów