Trwa ładowanie...

Buspas dla UEFA zniknie szybciej

Jezdnie między lotniskiem im. Chopina a Stadionem Narodowym zostaną w całości oddane kierowcom w nocy z piątku na sobotę - dzień po ostatnim w stolicy meczu półfinałowym.

Buspas dla UEFA zniknie szybciej
dxj95g9
dxj95g9

W Warszawie zaplanowano tylko pięć meczów Euro 2012. Mimo to stołeczni urzędnicy spełnili prośbę UEFA i wytyczyli buspas z lotniska na Stadion Narodowy aż na cały miesiąc. Specjalny pas dla VIP-ów, autobusów i taksówek miał obowiązywać do 2 lipca. Teraz wiadomo, że po czwartkowym półfinale będzie można zacząć zrywać z jezdni żółte linie.

Czy buspas zniknie wcześniej dzięki zmasowanej krytyce warszawiaków? Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk tłumaczy, że w piątek większość VIP-ów już wyjedzie z miasta, więc w nocy z piątku na sobotę buspas zniknie.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego nie można było wytyczyć buspasa tylko w dni meczowe - tak jak ma to miejsce w innych miastach-gospodarzach. Według rzecznika ratusza taki system wprowadziłby jeszcze większy zamęt. Nie wydaje się, żeby było to prawdą. Z buspasa wcale nie korzystało aż tyle specjalnych pojazdów, a mieszkańcy mieli przez to sporo problemów.

dxj95g9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxj95g9
Więcej tematów