Trwa ładowanie...

Burze, grad i porywisty wiatr. IMiGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o drugim stopniu zagrożenia meteorologicznego.

Burze, grad i porywisty wiatr. IMiGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi
d23x9eu
d23x9eu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o bardzo dużym prawdopodobieństwie wystąpienia w niedzielę, na terenie województwa mazowieckiego, burz z gradem. Prawdopodobieństwo sprawdzalności prognozy według IMiGW wynosi 80 %

IMiGW prognozuje od godz. 13:00 do 23:00 wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 30 mm do 45 mm, lokalnie do 60 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie może wystąpić także zagrożenie w postaci opadów gradu.

II stopień zagrożenia pogodowego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o drugim stopniu zagrożenia pogodowego, który przewiduje wystąpienie niebezpiecznych burz:

„Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

Aplikacja Warszawa 19115

"Jeśli w Twojej okolicy burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115 - poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb" - informuje w swoim komunikacie ratusz.

Przeczytaj też:

d23x9eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23x9eu
Więcej tematów