Trwa ładowanie...
bilety
Luiza Poreda
28-12-2012 10:47

Bilet okresowy teraz w automacie pojazdowym

Pojazdowe automaty biletowe zyskały nową funkcję

Bilet okresowy teraz w automacie pojazdowym
d1nehqp
d1nehqp

. Od 27 grudnia, można w nich zakodować na Warszawskiej Karcie Miejskiej również bilety okresowe:

  • dobowy,
  • 3-dniowy,
  • 30-dniowy,
  • 90-dniowy,
  • Bilet Seniora.

Automaty są znane warszawiakom od czerwca br., kiedy to pierwsze tego typu urządzenia zostały zainstalowane w autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych. Dotychczas w automatach można było kupować bilety pojazdowe oraz zakodować bilet kupiony przez Internet.

Bilet okresowy kupiony w automacie pojazdowym, w przypadku, gdy nie był aktywny w momencie dokonywania transakcji, należy aktywować zbliżając kartę do kasownika. W pojazdowych automatach biletowych można płacić tylko kartą.**

d1nehqp

Przypominamy, że zgodnie z nowym regulaminem przewozu, który zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2013 r. (par. 21 pkt 4), pasażer który chce kupić bilet w automacie, powinien to zrobić w pierwszej kolejności po wejściu do autobusu. Natychmiast po zakupie powinien bilet skasować lub aktywować. Automaty są zainstalowane przy drugich drzwiach. Pasażerowie, którzy będą chcieli kupić bilet powinni więc wsiadać do autobusów właśnie drugimi drzwiami.

Automaty zainstalowane są w 363 autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych. Do końca 2014 roku będą w nie wyposażone wszystkie autobusy MZA. Pojazdy, w których znajdują się automaty pojazdowe są oznaczone specjalnym piktogramem.

d1nehqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nehqp
Więcej tematów