Trwa ładowanie...

Białołęka: Chcą kącika zabaw w... kościele

Proboszcz się zgodził. Teraz wszystko w rękach urzędników.

Białołęka: Chcą kącika zabaw w... kościele
d49rakt
d49rakt

Nietypowy pomysł mieszkańców Białołęki . W jednym z projektów w ramach budżetu partycypacyjnego zaproponowali, aby kącik zabaw dla dzieci stworzyć w... kościele.

Według pomysłodawców projektu w parafii przy ul. Klasyków miałby powstać kącik zabaw. Najmłodsi mogliby w nim przebywać w trakcie nabożeństwa. Jak informuje Radio Kolor, lokalny proboszcz poparł już tę inicjatywę.

W opisie projektu można przeczytać, że pomieszczenie miałoby powstać przy schodach prowadzących na chór. Gdy rodzice byliby na mszy, dzieci mogłyby oddawać się zabawie i wspólnie spędzać czas.

Sam kącik byłby dość dobrze wyposażony. - Kącik miałby zostać wyłożony grubą wykładziną dywanową, a parapet przy oknie zostałby przeznaczony pod miejsce do siedzenia z wykorzystaniem grubych poduszek - możemy przeczytać w opisie projektu.

d49rakt

Pufy, stoliki i zabawki

- Poza tym w pomieszczeniu miałyby znaleźć się jeszcze: materiałowy namiot/domek, stolik z krzesełkami oraz materiały do rysowania, miękkie pufy do siedzenia, zabawki nawiązujące do opowieści biblijnych - twierdzą pomysłodawcy.

Czy projekt zostanie zaakceptowany? Wszystko jest w rękach urzędników, którzy muszą go pozytywnie zweryfikować. Dopiero potem przyjdzie czas na głosowanie wśród mieszkańców.

Źródło: Radio Kolor/Wawalove.pl

d49rakt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49rakt
Więcej tematów