Trwa ładowanie...

Będzie więcej Inspiro, a mniej składów rosyjskich

W tej chwili dopuszczenie do ruchu ma 19 nowych pociągów Inspiro z 35 zakupionych przez Metro Warszawskie

Będzie więcej Inspiro, a mniej składów rosyjskich
d2xo6vk
d2xo6vk

Trwają właśnie odbiory kolejnych składów Siemens Inspiro dla stołecznego metra. W związku z odbiorami kolejnych pojazdów, czasowo na terenie STP Kabaty odstawiono 11 składów rosyjskich - czytamy na stronie "Rynku Kolejowego".

Nowe pociągi zostały zakupione do obsługi budowanego właśnie centralnego odcinka II linii metra oraz wzmocnienia I linii. Wedle założeń 15 składów ma wzmocnić I linię, a pozostałe 20 trafi na drugą.

Wprowadzanie kolejnych nowych pociągów do ruchu oznacza, że przez pewien czas w Warszawie będzie za dużo składów. Dlatego podjęto decyzję o czasowym odstawieniu składów rosyjskich – w pierwszej kolejności tych, które w najbliższej przyszłości czeka poważniejszy remont. Pociągi te są obecnie foliowane na Kabatach. W tym momencie odstawionych jest tam jedenaście składów – 6 starszych oraz 5 z dostawy z lat 2008-2009 (34, 35, 37, 38 i 40). Najprawdopodobniej dołączy do nich jeszcze jeden skład.

d2xo6vk

Odstawione rosyjskie pociągi wrócą na tory jesienią - na ten czas planowane jest znaczne zwiększenie częstotliwości kursowania metra w godzinach szczytu. Kolejka podziemna ma kursować co dwie minuty.

d2xo6vk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xo6vk
Więcej tematów