Trwa ładowanie...

Alkohol nad Wisłą legalny na bulwarach, ale nie na prawym brzegu Wisły. Gdzie dokładnie obowiązuje zakaz?

Alkohol nad Wisłą to nieodłączny element letnich wieczorów. Bulwary wzdłuż lewego wybrzeża są oblegana przez studentów i grupy znajomych, którzy cieszą się piękną pogodą. Takim spotkaniom często towarzyszy spożywanie alkoholu. Gdzie nad Wisłą jest to legalne?

Alkohol nad Wisłą legalny na bulwarach, ale nie na prawym brzegu Wisły. Gdzie dokładnie obowiązuje zakaz?Źródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
d2lt1so
d2lt1so

Alkohol nad Wisłą legalny na bulwarach

Grupa znajomych i zimne piwo. Taki scenariusz zna znaczna część warszawskich studentów. Schodki pod Kopernikiem i pozostała część nadwiślanych bulwarów to jedno z najpopularniejszych miejsc spotkań młodych mieszkańców Warszawy. Od 20 kwietnia 2018 roku wszyscy amatorzy alkoholu pod chmurką mogą być spokojni. Spożywanie alkoholu na bulwarach jest legalne. Piwo (i inne trunki) można wypić od Flotylli Wiślanej (od początku bulwaru), przez bulwary Grzymały Siedleckiego, gen. Pattona, Karskiego, aż do bulwaru Religi (do końca bulwaru). W tych lokalizacjach spożycie alkoholu jest legalne od brzegu Wisły do najbliższego chodnika lub ścieżki rowerowej.

Alkohol nad Wisłą zakazany po praskiej stronie

Bawiący się na lewym brzegu Wisły nie muszą ukrywać butelek z alkoholami. Sytuacja po prawej stronie rzeki prezentuje się nieco inaczej. Zdecydowana część wschodniego wybrzeża jest objęta ustawą o wychowaniu w trzeźwości, przez co nie można na niej spożywać alkoholu. Wyjątek stanowi „Poniatówka”. Radni postanowili, że na plaży pod mostem Józefa Poniatowskiego nie będzie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu.

Alkohol nad Wisłą – kary za nieprzestrzeganie przepisów

Jaka kara grozi osobom spożywającym alkohol w miejscu publicznym? Polskie prawo przewiduje za to karę grzywny w wysokości 100 zł. Osoba ukarana mandatem może go nie przyjąć, a wtedy sprawa trafia do sądu. W przypadku zgodzenia się na mandat, ukarany ma 7 dni na jego opłacenie.

d2lt1so
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lt1so
Więcej tematów