Trwa ładowanie...

8. Półmaraton Warszawski - ruszyła rejestracja

1000 zgłoszeń w 5 godzin!

8. Półmaraton Warszawski - ruszyła rejestracja
d2ytz5x
d2ytz5x

Wczoraj ruszyła rejestracja na 8. Półmaraton Warszawski, który wystartuje 24 marca 2013 roku o godzinie 10:00. W ciągu pierwszych niespełna pięciu godzin od uruchomienia zapisów na 8. Półmaraton Warszawski na listę startową wpisało się 1000 osób. To niemal dokładnie tylu biegaczy ilu ukończyło I. Półmaraton Warszawski w 2006 roku. Tegoroczny cel, jakim jest wejście do pierwszej dziesiątki największych półmaratonów w Europie wydaje się coraz bardziej realny. Aby tak się stało potrzeba 9 tysięcy zawodników. Niecały rok tomu 7175 osób ukończyło 7. Półmaraton Warszawski. To o ponad 50% więcej biegaczy niż w poprzedniej edycji! Okazało się, że stolica Polski może szczycić się jednym z najszybciej rozwijającym się biegów długodystansowych w Europie.

Długość trasy ósmego Półmaratonu to 21,0975 km. Trasa posiada atest PZLA i IAAF. Podobnie jak w roku ubiegłym start nastąpi z Mostu Poniatowskiego. Pierwsze kilometry będą pokrywać się w całości z trasą wrześniowego maratonu. Chyba, że do 24 marca otwarty zostanie tunel... Zawodnicy pobiegną następnie najprawdopodobniej Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. W okolicach Mostu Gdańskiego zawrócą Wybrzeżem Kościuszkowskim, którym pobiegną aż na wysokość Łazienek. Tam Alejami Ujazdowskimi zawrócą na Most Poniatowskiego.

Przed rokiem ścianą płaczu okazał się podbieg pod Agrykolę na 14 kilometrze. Tym razem udało się ominąć ten fragment, ale i tak podbiegu nie unikniemy. Będzie on za to łagodniejszy - ulicą Belwederską. Aby zaoszczędzić uczestnikom biegu konieczności ponownego wdrapywania się na most (tak, jak to było przed rokiem), końcówkę biegu wytyczono niemal w taki sam sposób jak na tegorocznym maratonie - od Belwederu trasa będzie biegła po płaskim albo w dół, a po skręcie w Aleje Jerozolimskie widać już będzie Stadion. Meta biegu będzie znajdować się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie (na płycie Stadionu kończy się wyłącznie maraton), ale tym razem - z drugiej strony tego obiektu. Dzięki temu wszyscy kibice będą mogli dopingować swoich najbliższych na ostatnich metrach i spotkać się z nimi niemal natychmiast po zakończeniu biegu.

d2ytz5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ytz5x
Więcej tematów