Trwa ładowanie...

6 lipca zaadoptuj Wisłę!

To już siódma edycja programu. W tym roku obejmuje on trzy miasta: Katowice, Hel i Warszawę!

6 lipca zaadoptuj Wisłę!
d2u15su
d2u15su

Już 6 lipca w Warszawie ma odbyć się akcja pt. Zaadoptuj rzekę. Jest to program edukacji ekologicznej prowadzony od 7 lat przez Klub Gaja. Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej nt. stanu wód w Polsce. W ramach akcji przedszkola, szkoły, uczelnie, instytucje i organizacje stają się animatorami różnorodnych działań na rzecz rzek w swoim otoczeniu, poznając w ten sposób ich wartości przyrodnicze, kulturowe i społeczne.

Dotąd w ramach programu Zaadoptuj rzekę swoich społecznych opiekunów znalazło już blisko 400 rzek, potoków i jezior. Program był nominowany do tytułu The Best Practice – najlepszego programu środowiskowego w Unii Europejskiej (2008).

Na uczestnikó czekają warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, happeningi oraz Big Jump ( zobacz! ). Partnerem strategicznym akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Choć Polska zaliczana jest do krajów o ubogich zasobach wodnych, przeciętny Polak zużywa blisko 170-200 litrów wody dziennie, czyli cztery razy więcej niż mieszkańcy Afryki. Celem programu Zaadoptuj rzekę, organizowanego przez Klub Gaja z Fundacją PKO Banku Polskiego, która jest partnerem strategicznym, jest podniesienie świadomości społecznej nt. pogarszającego się stanu wód w Polsce.

d2u15su

Dla mieszkańców i turystów przewidziano szereg atrakcji: zabawy edukacyjne związane z wodą, zajęcia artystyczne, happeningi oraz gry i zagadki. Program warsztatów edukacyjnych przewiduje m.in. zabawę z wiadrami i szklankami, rozpoznawanie tropów zwierząt na piasku, wodne Koło Fortuny i finałowy happening „Rzeka idealna” - w Katowicach oraz „Wielki powrót” – w Warszawie i Helu. Motywem przewodnim będzie ryba - łosoś bałtycki, gatunek zagrożony wyginięciem ze względu na zanieczyszczenia rzek i budowę w nich różnego rodzaju zapór.

Miejsce: WARSZAWA, Cypel Czerniakowski
Partner: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Termin: 6 lipca 2012, godz. od 11.00 do 15.00

d2u15su
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u15su
Więcej tematów