Trwa ładowanie...

50 skradzionych studzienek na przełomie listopada i grudnia

Co roku, w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia Zarząd Dróg Miejskich odnotowuje zwiększoną liczbę kradzieży materiałów żeliwnych

50 skradzionych studzienek na przełomie listopada i grudnia
d99cgx2
d99cgx2

50 studzienek bądź wpustów ściekowych zostało skradzionych tylko na przełomie listopada i grudnia tego roku na drogach, które znajdują się w zarządzie ZDMu. Jak co roku, w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia odnotowuje zwiększoną liczbę kradzieży materiałów żeliwnych. Stają się one celem złomiarzy, którzy w ten nielegalny sposób zarabiają pieniądze.

W miniony weekend na ul. Estrady po raz drugi już w tym miesiącu skradziono 15 kratek ściekowych, które odpowiadają za odpływ wody deszczowej, ostatnią kradzież na tej arterii odnotowano dwa tygodnie temu. Podczas minionego weekendu zginęło następnych 6 wpustów na ul. Dorodnej na odcinku od ul. Myśliborskiej do ul. Klembowskiej. Biorąc pod uwagę fakt, że cena jednego wpustu to koszt rzędu 676 zł, * Zarząd Dróg Miejskich wycenił straty na blisko 14.200 zł. *

Wszystkie miejsca, z których skradziono wpusty ściekowe, w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla ruchu kołowego zostały natychmiast zabezpieczone tablicami kierującymi U- 21 przez Pogotowie Drogowe.

d99cgx2

W związku z notorycznymi kradzieżami ZDM apeluje o czujność i zgłaszanie podejrzanych sytuacji do służb porządkowych. Waga jednego wpustu to 30 kg, złodzieje najprawdopodobniej poruszają się samochodem i w ten sposób dokonują kradzieży.

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów