Trwa ładowanie...

Wagnerowcy znikają z Białorusi? Obóz się zwija

W obozie najemniczej Grupy Wagnera pod Osipowiczami na Białorusi trwają prace rozbiórkowe. Niezależny portal Nasza Niwa - powołując się na oceny kanału Biełaruski Hajun - donosi, że zniknęła połowa znajdujących się na terenie kompleksu namiotów.

Grupa Wagnera znika z Białorusi?Grupa Wagnera znika z Białorusi?Źródło: PAP
d2jn8km
d2jn8km

Dotychczas rozebrano już 160 namiotów z blisko 300. Pozostało ich jeszcze 130. Gdy demontaż się rozpoczynał, obóz liczył 292 namioty - podaje portal Nasza Niwa.

Stopniowa likwidacja obozu rozpoczęła się na przełomie lipca i sierpnia - jak zauważano - na długo przed katastrofą samolotu w Rosji, w której 23 sierpnia zginął właściciel Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn.

Informacje o przybyciu wagnerowców do wsi Cel w rejonie osipowickim na wschodzie Białorusi zaczęły pojawiać się w mediach po czerwcowym buncie Prigożyna przeciwko ministerstwu obrony Rosji. Wówczas prognozowano, że obóz przeznaczony jest dla około 8 tys. najemników.

d2jn8km

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Atomowe groźby Kima. Pierwszy taki okręt w historii Korei Północnej

Białoruś chce zawiesić traktat z Polską. Chodzi o wojsko

W piątek białoruskie media poinformowały, że zamierza zawiesić traktat o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie w stosunku do Polski i Czech. Media wskazują, że może to być odpowiedź na wielokrotne oskarżenia białoruskiego MON wobec Warszawy.

Do białoruskiego parlamentu trafił projekt ustawy, dotycząca "zawieszenia Traktatu o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie z dnia 19 listopada 1990 r. w stosunku do Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Czech" - podaje reform.by.

Dokument wejdzie w życie, jeśli zostanie przyjęta przez parlament i podpisany przez Alaksandra Łukaszenkę.

d2jn8km

Źródło: PAP/Wiadomośći WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2jn8km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2jn8km
Więcej tematów